На вибори 31 жовтня у Львові не прийшли або прийшли і не змогли проголосувати більше 25% молодих виборців віком від 18 до 29 років. Про це 17 листопада на прес-конференції повідомив керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.
«Ми проаналізували різницю між тими виборцями, які прийшли на вибори і проголосували, і всією кількістю електорату у місті Львові. Ствердно можу сказати, що на виборчі дільниці у Львові або не прийшли, або прийшли і не змогли проголосувати і більше не прийшли повторно на дільницю щонайменше чверть молодих виборців у віці від 18 до 29 років», - повідомив соціолог.
Також він додав, що сумарно у Львові не прийшли або не змогли проголосувати на виборах близько 10% виборців віком від 18 до 50 років.
Щодо структури виборця, який проголосував у кінцевому результаті, Антипович повідомив, що є перевага на 10% людей віком у 50 років і старших, і 7% із цих 10% становлять люди віком 60 років і старші.
«Таким чином, старше покоління відстояло своє право проголосувати на виборах. Молодь не захотіла це зробити – можливо, взагалі, або ж зробила спробу і не повернулася повторно на дільниці», - виснував керівник групи «Рейтинг».
Водночас Олексій Антипович висловив думку, що така ситуація вплинула на результат виборів, однак цей вплив не був визначальним.
Окрім того, соціолог вказав на те, що електорат ВО «Свобода» став старшим, аніж був раніше. Втім, за його словами, це пов’язано в першу чергу із тим, що виборці цієї політичної сили були великою мірою ситуативними, а не переконаними націоналістами, і електорат постарішав власне за рахунок припливу більш поміркованих виборців «Нашої України» та інших політичних сил національно-демократичного спрямування.
Раніше Олексій Антипович уже заявляв, що виборець ВО «Свобода» є ситуативним.
Нагадаємо, 31 жовтня 2010 року у Львівській області явка виборців склала 59,41%, у Львові – 49,8%.