У Львові 27 найкращих виконавців України піснею привітали з 27-ою річницею незалежності

Відлунав національний проект «Українська пісня – 2018»

20 серпня

Саме україномовній пісні відкрити шлях у велике майбутнє ‒ така місія національного музичного проекту «Українська пісня». Він триває вже третій рік і відлунав у вихідні на стадіоні «Арена Львів».

Окрім вже знаних гуртів, організатори вирішили відшукати і молодих. Відбір експертним журі та інтернет користувачами тривав три місяці.

«Ми не розраховували, що пройдемо. Ну чесно. Адже, до прикладу, гурт «КАZКА» не відібрали.. Значить, відбір був серйозним!», ‒ пояснив учасник гурт «PATSYKI Z FRANEKA» MC Nazar.

«Мій директор заповнив анкету на цей конкурс. І я пройшов! Я був такий радий! Але пройшов лише у тридцятку, пізніше за мене голосували в онлайн ‒ це була просто боротьба на виживання! Але, слава Богу, я тут! З цього піде моя кар’єра вверх!», ‒ поділився сподіваннями учасник проекту «Українська пісня» Erômin.

Заявок на участь у проекті «Українська пісня» надійшло понад триста. І, що цікаво, з них 70% ‒ з центральної, східної України та з півдня. Однак якщо торік пройшло більше рокових пісень, то цьогоріч багато танцювальної музики, репу, ну і рок в тренді залишився. Хоча стиль на цій сцені, кажуть, не основне ‒ важлива якість пісні і виконання.

«Ми завжди писали українською мовою. В нас є пісні російською, англійською, французькою. Оскільки я українка, то, звичайно, я дуже давно пишу українською. І це гарна нагода для великої кількості людей заспівати саме українською. Я переклала пісню, яку ми співали в Нацвідборі цьогорічному до Євробачення. Вона була англійсько-українською. А для проекту «Українська пісня» підготували українську версію, вперше заспівали», ‒ розповіла лідерка проекту «JULINOZA» з Одеси Юлія Запорожець.

«Ще 2,5 роки тому української поп-музики практично не було. Коли я раніше слухав фонограми артистів, то знав, що це вони запозичили «звідси», а це ‒ під таким впливом написано, а це вони зняли «звідтам». А тепер я бачу чітку позицію, що наші композитори, аранжувальники виросли до такого рівня, коли вони можуть створити щось унікальне і нове», ‒ розповів продюсер музичного телеканалу, член журі Роман Муха.

Попередньо прослухавши пісні всіх трьохсот гуртів, журі залишило найкращу «десятку».

«Кожного разу інтернет-користувачі брали участь у відборі. Двоє виконавців були обрані інтернет-голосуванням і вісім були обрані членами експертної ради. Хочу сказати, що за «десятку» цю за 5 днів проголосували більше 40 тис. людей», ‒ пояснив співорганізатор музичного проекту «Українська пісня» Тарас Курчик.

Отож за голосами інтернет-меломанів перемогли Erômin і наш львівський молодий, однорічний, гурт «Secret Forest».

«Воно пішло бумерангом! Ми бачили конкретне збільшення переглядів наших пісень на YouTube, SoundCloud. Люди писали нам коментарі. І це було нам дуже приємно чути! Це надихає нас розвиватися, робити краще. Копати глибше. Передавати від серця до серця!», ‒ поділився емоціями учасник гурту «Secret Forest» Олександр Макаров.

А коли стемніло, на сцену вийшли EL Кравчук, гурт «ВВ», Pianoбой, KADNAY, О.Torvald. Загалом 27 найкращих виконавців піснею вітало Україну з майбутнім 27 днем народження.

«Я побажаю Україні справжньої незалежності! Нехай кожен з нас приймає незалежність внутрішньо. Особисто я незалежний в своїх думках, своїх виборах. Я люблю Україну. Люблю свою Батьківщину! Слава Україні! Всіх люблю і всім дякую! І всім щастя!», ‒ додав лідер гурту «Воплі Відоплясова» Олег Скрипка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 21 вересня
Чорна декада для Росії
РАГУlive. Випуск за 21 вересня
На Тернопільщині понад 250 людей отруїлися після обробки полів хімікатами
«Ми з вами віримо, що прокурор не отримує зарплату від криміналітету?»
Помер колишній прем'єр-міністр України Віталій Масол
Львівська мерія дозволила інспекторам штрафувати порушників паркування по фото
Петро Порошенко подав позов проти ВВС за наклеп
До Львова прибули перші безкоштовні бейбі-бокси
СБУ затримала організатора постачання військового обладнання до Росії