Львів комфортний для львів'ян та туристів. А чи зручно тут людям з особливими потребами ― перевірили соціальні працівники разом із волонтерами. Вони обстежили ресторани, бібліотеки та музеї міста.
Роман втратив зір кілька років тому у автокатастрофі. Через те, що у старшому віці важче освоїти ходьбу із тростиною, чоловік змушений завжди ходити у супроводі. Сьогодні він разом із соціальними працівниками вирушив у рейд закладами харчування та дозвілля. У першому-ліпшому ресторані готові допомогти людині з обмеженим зором. Щодо перил та пандусів ― обіцяють подумати над цією проблемою.
По дорозі Роман та Ганна вирішують зайти у крамницю сувенірів. Та тут їх зустрічають невеличкі перешкоди ― сходинки.
По сусідству відвідувачів зустрічають привітні офіціанти. Прочитати меню, допомогти зайти до закладу візочникам ― це для них не клопіт: «Ми завжди можемо допомогти, до нас заходять мами з візочками, завжди», ― зазначили працівники.
«Насамперед, що було незручне, ― це сходинки. Тут людина, коли вона йде з палкою, може не впоратися. Може впасти. Мені би самому було важко, коли я ходжу, то тільки зі супроводом», ― розповів незрячий Роман.
Далі Роман завітав у бібліотеку. Тут ще більше сходів. Бібліотекарі принесли незрячому відвідувачеві кілька книжок шрифтом Брайля.
«В нас дуже мало книг шрифтом Брайля. Напевно тому, що їх не видають зараз. А якщо видають, то переклади», ― пояснила бібліотекар.
Також у бібліотеці для незрячих чи слабозорих людей пропонують аудіокниги.
«Це добре, але аудіокниги потрібно збільшувати, більшу кількість, тому що їх, на жаль, мало є. І друге, дуже незручно, ці карколомні сходи, було дуже незручно», ― поділився Роман.
Волонтери перевіряють усі заклади на дружність до неповносправних. У Львівській області нараховується близько 260 тисяч осіб з обмеженими можливостями.
«Хочемо допомогти людям з обмеженими можливостями, щоб вони просто були люди з обмеженими можливостями, а не люди з обмеженим життям», ― розповіла соціальний працівник Личаківського району Ганна Мельник.
Пристосовані заклади виділять спеціальними позначками ― трафаретами.
Нагадаємо, у Львові трапились кілька резонансних інцидентів, пов’язаних із неготовністю багатьох закладів приймати людей з особливими потребами. Після відмови від обслуговування у ресторані Vapiano Lviv Роман Кисляк, який має ДЦП, організував постійну акцію #накавуздругом, а після інциденту у «Sport Life» мерія ініціювала перевірку усіх спорткомплексів міста з приводу доступності їхніх послуг для людей з інвалідністю.