13 червня о 18.00 у Палаці мистецтв відкриють унікальну виставку польського митця Томаша Доманьскі "Програма переробки" - абстрактні колажі, геометричні та органічні матерії із вишуканою колористикою, просторові об'єкти-скульптури.
Захід відбудеться за підтримки Генерального консульства Республіки Польща у Львові, бюро Художніх виставок у м. Кєльце та «Артінформ-центру 365» у Львові.
Про це повідомила прес-секретар Палацу мистецтв Ольга Швед.
М´яке ганчір´я для підлоги з перемеленого старого одягу, шматки картону з макулатури, шматки шкіри, залишки їжі: використані чайні пакетики, яєчна шкарлупа, шкірка від ковбаси чи з копченої скумбрії, засушені комахи, миші, птахи і кішки - а навіть обрізки нігтів, – це матеріали, з яких Tомаш Доманьскі виконав твори, що входять до циклу під назвою "Програма переробки". Особливо гостро, у більшій мірі завдяки фізичній виразності матеріалу, зазначається у цих творах контраст між ним та задумом художника, який впорядковує його у гармонійні цілісності.
Tомаш Доманьскі торкається споконвічного людського страху перед знищенням і однаково одвічної мрії про тривання, безсмертя, хай навіть поза фізичною смертю: безтілесно, у релігійних раях або пам'яті нащадків.
"Програма переробки"- це також вид коментаря до сучасної нам реальності. У контексті збільшення виробництва предметів та всезростаючого темпу життя, природний розклад матерії став занадто повільним; людина повинна підтримувати природу в процесі розкладу і створення нових форм – все частіше також цих органічних, генетично модифікованих. Перетворення речей і явищ, що були створені раніше, є також одним із принципів постмодернізму, який спирався на свого роду переробці мистецьких ідей і стилів. Здається, що Томаш Доманьскі – у мікрошкалі свого видатного мистецтва – працює подібним чином: вибрані елементи очищує від звичного значення, вихідних контекстів наділяючи їх новими, водночас зберігає в них пам'ять попередніх, матеріальних "втілень", – йдеться в повідомленні.
Довідка
Томаш Доманьскі народився 1962 року у місті Гіжицко. У 1988-1993 роках навчався в академії мистецтв у Вроцлаві. У 2003 році отримав ступінь доктора. Чотири рази отримував гранти міністра культури і національної спадщини Республіки Польща, а також багатьох інших фондів. Автор приймає участь у 50 персональних виставках і мистецьких акціях, та у більше 100 групових виставках.