У Львові вийде Антологія українських авторів зарубіжжя

09:50, 18 серпня 2010

Незабаром, авторський проект «Приватна колекція» Василя Габора, яку видає Літературна агенція «Піраміда», поповниться ще однією особливою книгою – «Аз, два, три… дванадцять – лист у пляшці. Антологія авторів зарубіжжя».

Про це 17 серпня ZAXID.NET повідомив Василь Габор.

Як зазначив ZAXID.NET Василь Габор, у книгу увійдуть поезія та есе 12-ти українських письменників, які живуть за кордоном. "Серед цих імен – Марія Шунь, Василь Махно, Володимир Олейко, Оксана Максимчук, Оксана Луцишина та ін. Передмову до книги напише Дана Рудик, яка зараз мешкає у Варшаві. У книзі буде зібрано не лише поезію, я просив, аби кожен з авторів написав есе про місто, в якому живе", - розповів ZAXID.NET Василь Габор.

За його словами, у Львові отримає чимало нових книг, зокрема, нарешті вийде книга Олега Лишеги "Друже Лі Бо, друже Ду Фу", книга від Галини Пагутяк, роман Анатолія Дністрового, Петра Яценка ("Львівська сага"), а також книга Василя Габора із есеїстикою, літературними розвідками та інтерв’ю "Від Джойса до Чубая".

Нагадаємо, Василь Габор автор книги новел "Книга екзотичних снів та реальних подій", один з авторів видання "Четверо за столом: Антологія чотирьох приятелів", низки історико-бібліографічних та літературознавчих досліджень, упорядник відомих концептуальних антологій "Приватна колекція: Вибрана українська проза та есеїстика кінця ХХ століття", "Незнайома. Антологія української "жіночої" прози та есеїстики другої пол. ХХ - поч. ХХI ст.", "Дванадцятка. Наймолодша львівська літературна богема 30-х років ХХ ст.: Антологія урбаністичної прози", "Бу-Ба-Бу (Юрій Андрухович, Олександр Ірванець, Віктор Неборак): Вибрані твори: Поезія, проза, есеїстка" та один з авторів ідеї та концепції видання книги Андрія Содомори, Маркіяна Домбровського та Андрія Кіся "Anno Domini. Року Божого: Латинські написи Львова".

Довiдка ZAXID.NET
Василь Габор народився 10 грудня 1959 р. на Закарпатті у с. Олександрівці. Закінчив факультет журналістики Львівського державного університету ім. І. Франка (1986 р.). Працював у львівських газетах та історико-краєзнавчому журналі "Літопис Червоної Калини". З 1993 р. - науковий працівник, а з 2000 р. - заввідділу досліджень іншомовної періодики відділення "Науково-дослідний центр періодики" Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України. Кандидат філологічних наук. Член Асоціації українських письменників. Лауреат премій ім. родини Куриласів за краще інтерв’ю про підпілля Української греко-католицької церкви та літературної імені Лесі і Петра Ковалевих.