У Львові активізувались автокрадії

19:09, 15 грудня 2014

У Львові правоохоронці щодня фіксують до восьми випадків викрадення сумок і особистих речей із салонів автомобілів. Найгарячіші точки - це стоянки біля супермаркетів. На другому місці - садочки і школи. Зловмисники іноді діють дуже зухвало. Під'їжджають до вибраного авта на мотоциклі і на очах у десятка свідків розбивають вікно та крадуть сумку. 

Львів'янин Тарас навіть незчувся, як позбувся барсетки, а з нею і кругленької суми та всіх документів. Авто, як звично, він припаркував біля садка. Доки відводив доньку, його обікрали. На очах у безлічі свідків під'їхав мотоцикл, розбили вікно і забрали сумочку. 

«Мене не було хвилин п'ять. Відвів доньку в садок, переодягнув і відразу повернувся. Дивлюсь машина на аварійці. Зразу зрозумів, що, напевно, вкрали барсетку. Я випадково забув її на сидінні. Переважно речей не залишаю в машині, але тут закрутився і забув, - розповів потерпілий. – Було багато свідків, вони кричали, але все сталося дуже швидко – 5-10 секунд. Ніхто навіть не встиг відреагувати». 

«До речі, була одна жіночка, яка це все бачила і розказала, що два тижні перед цим також обікрали її автомобіль. Ті ж злочинці – два хлопці на сіро-чорному мотоциклі без номерів», - додав пан Тарас. 

Однак першість за такими крадіжками посідають стоянки супермаркетів. Нещодавно біля одного з таких за тиждень було вісім випадків. Громадські активісти навіть влаштували засідку на злочинців. Їх не зловили, але після цього речей з авт там не крали. 

«До нас звернулися жителі Наукової і ми скоординували зі всіма, хто міг, і по годинах тут хлопці чергували. На цей момент, минуло вже більше тижня, тут прецедентів немає, тобто, я так розумію, що така громадська координація дала результат», - розповів координатор ГО «Варта-1» Ігор Зінкевич.

Громадський активіст каже, що зловмисники вибирають в основному ті супермаркети, де не працює відеонагляд.
 
«Найбільша кількість крадіжок у нас була на вулиці Науковій. І там біля супермаркету справді великі проблем з відеонаглядом. Працює лише одна камера. І, що цікаво, злочинці добре знають, де можна красти, а де їх можуть зафіксувати». 

Правоохоронці ж запевняють, що офіційно кількість таких злочинів не зросла. Від початку грудня їх близько 70. Втім, зараз якраз гаряча пора. 

«За добу злочинці скоюють близько семи-восьми грабежів. І в мене є така думка, що не всі просто звертаються, тому що потерпілий, якщо там немає документів, які треба поновлювати, напевно, не зовсім довіряє правоохоронцям і не звертається. Проте така недовіра не дивна, зважаючи на останні події і ситуацію в країні, тому і ми фіксуємо до восьми таких випадків на добу, але скоюватись їх може до 20-ти», - розповів головний правоохоронець Львова Сергій Зюбаненко. 

Розкривають лише третину таких злочинів. Відтак, найпростіше їх попередити, наголосив Зюбаненко. 

За його словами, саме зараз міліція домовляється із супермаркетами, щоб ті виділили рекламні площини під соціальні білборди, які закликатимуть водіїв не залишати в автах особисті речі. Вони мали б з'явитися у Львові вже у січні.