У Львові автоматизували 50% центральних теплових пунктів

17:25, 11 березня 2013

У Львові 50% центральних теплових пунктів перевели на автоматичний режим. На автоматизацію решти потрібно ще 4 млн грн, повідомив міський голова Львова Андрій Садовий під час огляду одного з таких об’єктів.

Роботи з переведення в автоматичний режим роботи ЦТП «Львівтеплоенерго» розпочало з лютого 2012 року.

На ЦТП встановлено регулятори системи опалення та автоматизацію підживлення. Це дозволяє в автоматичному режимі регулювати подачу теплоносія відповідно до температури зовнішнього повітря без залучення персоналу, повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Відео Богдана Іванського

У Сихівському районі вдалося відремонтувати всередині практично усі ЦТП. Також на ЦТП встановлено нові насоси низької потужності, що дозволяють економити електроенергію.

«На Сихові усі 24 котельні автоматизовані, і тут найкраща ситуація з подачею тепла. Якщо міняється температура навколишнього середовища, то є датчик на системі і якщо йде похолодання, то підіймається теплоносій, а якщо потепління, то тоді пониження, щоб в помешканнях була адекватна температура», - пояснив мер.

Автоматичний режим ЦТП, за словами Андрія Садового, дає можливість економити кошти і покращувати якість надання послуг.

Як розповів директор ЛМКП «Львівтеплоенерго» Степан Пакіж, поетапно впродовж 2 років усі ЦТП будуть автоматизовані.

«У кожному районі буде місце, звідки диспетчери керуватимуть процесом. Завдяки автоматизації ми набиратимемо менше сезонних працівників. Також завдяки автоматизації вирішиться проблема з перегрівами, ми подаватимемо менше тепла до будинку і таким чином споживач зможе заощадити», - зазначив Степан Пакіж.

Вартість модернізації ЦТП складає 30 - 50 тис. грн. Усі роботи за свій кошт проводить «Львівтеплоенерго». На балансі ЛМКП «Львівтеплоенерго» перебувають 113 ЦТП.