З перевезеннями гуманітарної допомоги зі Львова на Євромайдан до Києва періодично виникають проблеми: доброчинцям бракує транспорту, щоб відправляти вантаж.
Про це ZAXID.NET повідомив один з координаторів львівського Євромайдану Роман Брезіцький.
«Центральний пункт збору допомоги знаходиться у двох палатках штабу Євромайдану на проспекті Свободи. Туди львів’яни приносять одяг та їжу. І звідти ми щодня відправляємо вантажі на Київ. Переважно ми перевозимо допомогу автобусами. Є проблеми з перевезеннями – через брак місця ми відправляємо значно повільнішими темпами, ніж приймаємо», - каже Роман Брезіцький.
Щоправда, скільки речей та їжі вже зібрали і відправили в Київ він сказати не може. Мовляв, не було значної потреби підраховувати. Більше стежать за фінансовою звітністю. Координатор лише додав, що 10% речей, які передають львів’яни, залишає на потреби місцевого євромайдану.
Також збиранням та передачею допомоги для мітингувальників у Києві займається дуже багато громадських організацій. Один з найбільших центрів збору розташований в офісі Українського товариства охорони пам'яток історії та культури на вул. Коперника, 40-а.
Як розповів ZAXID.NET голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Андрій Салюк, з перших днів Євромайдану звідси вже передали приблизно 100 кубометрів гуманітарної допомоги. Це 12 вантажних газелей, які разом можуть перевезти приблизно 12 тон вантажу. Всі ці пожертви від львів’ян та мешканців Львівщини щодня з 10 ранку до 10 вечора приймали, сортували та запаковувати студенти-волонтери.
«Ще вчора вдень в нас не було транспорту, щоб передати допомогу до Києва, але ввечері ми це питання вирішили. Скористатись автобусами, які їдуть з людьми на Київ, складно. Адже переважно вони заповнюють вантажні відсіки своїми речами, і там не завжди є можливість додати ще щось. Відповідно ми шукаємо вантажівки чи вантажні буси, щоб відправити допомогу. На сьогодні в нас домовлено про вантажний бус, але загалом з транспортом на Київ напружено»,- розповів Андрій Салюк.
За його словами, відправляти легковими автомобілями вантажі на майдан вони не ризикують. Тому постійно шукають спонсора, який оплатить замовлення вантажівки.
Також постійно комунікують з центральним штабом в Києві, щоб чітко знати, що потребує Євромайдан. Зараз просять прислати вітаміни, теплий одяг та взуття, оскільки після нічного штурму багато речей втрачені. Також приймають їжу тривалого зберігання в герметичних упаковках та домашнє сало. А от домашніх закруток просять не нести – лікарі на Майдані мають до них упередження. Грошей в товаристві теж не приймають, хіба що хтось захоче оплатити вантажівку, щоб перевезти допомогу до Києва.