У поліклініках, аптеках та навіть у лікарнях Львова немає вакцини. Не лише малюкам не можуть провести основних щеплень – новонароджених відпускають з пологових будинків без щеплень від туберкульозу. Якщо ще рік тому батьки самі відмовлялись від вакцинації, то тепер оббивають пороги медзакладів.
«Робимо паспорт, карту поляка і їдемо в Польщу», – поділилася планами мама піврічної Емми Марта Когут.
Малеча не має жодного щеплення. Тож за кордон поїдуть не відпочивати, а вакцинуватися.
«В пологовому, коли треба було робити БЦЖ, нам казали, що немає жодних вакцин. Була тільки від гепатиту В, але нам тихенько неонатолог на вушко сказала, щоб ми не робили, бо вакцина сумнівної якості, то ми її й не робили», – розповіла львів’янка Марта Когут.
Досі оббивали пороги місцевих медзакладів та усюди чули: «Жодної вакцини немає!». Друзі підказали: з медкарткою дитини її прийме будь-який приватний педіатр Польщі. Якщо попередні аналізи підтвердять, що Емма здорова, там її і вакцинують від дифтерії, кашлюку та правця, каже мама.
«Це платно: 1 прививка коштує 130 злотих в Польщі. Нам у поліклініці сказали, що її потрібно зробити в три етапи. Оскільки Еммі – 6 місяців, то вона має мати три такі прививки. Тобто 130 злотих помножити на 3. Я вважаю, що це недорого», – зазначила Марта Когут.
У дитячій поліклініці на вул. Хімічній, 7а, де й обстежують Емму, показують майже порожні холодильники.
«На жаль, в нас вакцини немає. Батьки кажуть, що спроможні купити навіть за свої кошти, але і цього немає», – розповіла медсестра кабінету профщеплень Мар'яна Думич.
Є тільки вакцина від поліомієліту, кіру-краснухи та паротиту. Хоча ця поліклініка обслуговує третину Шевченківського району і таких, як Емма – нещеплених проти туберкульозу ще від народження – тут понад 800 малюків. Без КДП – понад 600.
«Вакцину БЦЖ у 2015 році ми отримали в червні, тільки 60 доз. Ними прощепили тільки 30 дітей», – розповіла медсестра кабінету профщеплень Ярослава Абрамова.
Вакцину проти дифтерії, кашлюку та правця ще в листопаді можна було придбати хоча б в аптеці. Але зараз і там вже немає. Така ж ситуація і в приватних клініках. Всі в один голос нарікають – держава, очевидно, забула закупити. А це загрожує спалахом дифтерії та туберкульозу, адже діти можуть підхопити недугу через немиті руки, вживаючи заражене м’ясо тварин, молоко чи яйця.
Вакцина має з’явитися у квітні-травні, так обіцяють місцеві чиновники. Та чи правда це – у Міністерстві охорони здоров’я обіцяли повідомити з наступного понеділка, 22 лютого.