У Львові через будівництво з’явилися тріщини на сусідніх будівлях

20:45, 3 квітня 2012

У Львові з острахом спостерігають за будівництвом, яке розпочалось поруч із їхніми помешканнями. Щойно викопали котлован під фундамент, а у сусідніх будівлях вже з’явилися тріщини. Крім того, понад 60 років тут існував фруктовий сад, який зруйнували за день.

Понад 60 років на ділянці де зараз триває будівництво, ріс фруктовий сад. Мешканці його доглядали: «Поставили собі парасольку, стіл, лавочки. То була зона відпочинку, пісочниця для дітей, де виросли три покоління людей», - розповіла мешканка будинку Богдана.

Крім того, на думку мешканців, будівництво проводять незаконно - люди демонструють документи БТІ, де вказано, що ця ділянка - їхня прибудинкова територія. Тому, не вагаючись, подали позов - судові тяганини тривають досі.

 «За 5 засідань представник міської ради жодного разу не з’явився, окрім першого. І всіх документів, як ми вимагали, для підтвердження законності виділення земельної ділянки, для законності побудови будинку, нам не надають на сьогоднішній день. І ми не можемо продовжувати засідання, бо суддя не має підстав приймати якісь рішення», - розповів мешканець будинку Роман.

Натомість, будівельники стверджують - усе роблять законно, дозволи погоджено: «Ще в 2008 році було рішення міської ради і ухвала міської ради про виділення земельної ділянки під забудову багатоповерхового житлового будинку. Відповідно, після цієї ухвали розроблявся проект і в даний момент ми згідно з усіма документами, які підписані та ухвалені, підписані усіма інстанціями, приступили до початку робіт», - розповів керівник будівельної фірми Богдан Боровець.

Окрім знищення саду, мешканці переживають і за свої помешкання. Будинок, наголошують, збудували понад 100 років тому, його фундамент просто не витримає:  «Він побудований у 1900 році Фундаменту бетонного тут немає. Тут є цегляний фундамент, основа.  Ми бачимо ситуацію із стіною: почали копати і пішла тріщина, то де є гарантія що так само не піде у цьому будинку?», - розповів мешканець будинку Андрій.

Річ у тім, що за радянських часів приватної власності не існувало. Усі прибудинкові території, фруктові сади, які львів’яни роками вважали своєю власністю, насправді, перебували на балансі міста. І кому продати їх - вирішують міські обранці.

Дивіться детальніше о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.