Виставку «Квантовий стрибок Шевченка» скасували у Львові та Вінниці. Нагадаємо, виставка експонувалась на станції метро «Тараса Шевченка» у Києві. Її достроково закрили після того, як постери були пошкоджені ножем.
У Львові виставка мала відкритись 1 березня у книгарні «Книжковий лев». Катерина Іванова, власниця книгарні, розповіла ZAXID.NET, що після того, як Юрій Павленко (Хорт) порізав постери у київському метро, їй почали погрожувати на її сторінці у Facebook.
Також до книгарні прийшли люди, які не назвали своїх імен. Після того як виставку скасували у Вінниці, а також після того, як невідомі почали приходити в магазин, Катерина Іванова оголосила про скасування виставки.
Тим часом Юрій Павленко на своїй сторінці у Facebook розмістив фотографії художника Олександра Грехова та просить повідомити його місцеперебування.
21 лютого у Києві учасники руху ОУН зібралися під Національним музеєм Тараса Шевченка з вимогами припинити демонстрацію виставки. Їх вимоги стосувалися усіх українських міст, де її планували показати.
У Вінниці, де виставку мали показувати 6-24 березня в обласному краєзнавчому музеї, її також скасували. Працівники музею вирішили, що вона може створити небезпеку для музейної колекції.
Також вінницька організація НСПУ засудила виставку та ухвалила рішення звернутись до міністра культури Євгена Ніщука з вимогою звільнити з посади директора Національного музею Тараса Шевченка Дмитра Стуса.
Нагадаємо, що у столичному метро Національний музей Тараса Шевченка організував виставку Олександра Грехова «Квантовий стрибок Шевченка. Метро». На постерах Тарас Шевченко постав в образах відомих кіногероїв та історичних діячів.
17 лютого озброєний ножем чоловік пошкодив більшість постерів на виставці. Після цього організатори виставки вирішили її достроково закрити.
Юрій Павленко (Хорт) заявив, що це він пошкодив виставку тому, що виставка «образила його національні почуття».
Нагадаємо також, що колишній очільник вінницького осередку Соціал-Національної асамблеї Юрій Павленко (1989 р.н.) відомий тим, що 2014 року під час заворушень у Вінницькій ОДА порвав і потоптався на портретові Петра Порошенка. Павленко був затриманий. Прокуратура Вінницької області заперечувала зв'язок затримання Павленка з наругою над портретом Порошенка. Спочатку Павленкові інкримінували ч. 1 ст. 294 КК (організація масових протестів), проте пізніше звинувачення перекваліфікували за ч.4 ст. 296 КК (хуліганство із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, пристосованого для завдання тілесних ушкоджень), ч. 2 ст. 28 (груповий злочин за попередньою змовою). 1 квітня 2016 року Вінницький міський суд визнав Павленка винним у хуліганстві із застосуванням зброї та засудив до 4 років 6 місяців тюрми, але в грудні того ж року вирок Хорту скасували в апеляційній інстанції. Справу відправили на повторний розгляд.
Наразі ані реакції поліції на хуліганські дії вандала, ані реакції Мінкульту немає.