Кількість побутових відходів, які буди вивезені зі Львова у липні, зросла порівняно з показниками попередніх місяців. У зв’язку з цим вартість квартплати зросте у середньому на 3 коп. на 1 кв м житла.
Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
Як зазначили в департаменті житлового господарства та інфраструктури, перевізники повідомили про те, що в липні кількість накопиченого та вивезеного сміття є значно більшою у порівнянні з попередніми місяцями. Перевірки, проведенні районними адміністраціями, підтверджують ці факти. Ріст обсягів ТПВ зафіксувало ЛКП «Збиранка», де всі машини з ТПВ зважують перед заїздом на полігон та після виїзду з нього.
Для прикладу, перевізник «АВЕ Львів» за червень вивіз 15,85 кг (в розрахунку на одного мешканця), а за липень – 18,8 кг; «Ком-Еко Львів» вивіз 16,12 кг в червні, 17,25 кг в липні; «Спецавтотранс-Львів» - червень – 16,7 кг, липень – 19,5 кг; «Санком Львів» - 12,7 кг в червні та 18,1 кг в липні.
«Наслідком збільшення обсягів сміття буде зростання оплати з утримання будинків та прибудинкової території порівняно з попереднім місяцем. Зростання передбачається на рівні квітневих розрахунків за утримання будинків та прибудинкової території в період підготовки до Великодніх свят. Адже в квітні ті самі перевізники вивезли: «АВЕ Львів» - 18,02 кг; «Ком-Еко Львів» - 17,23 кг; «Спецавтотранс-Львів» - 18,9 кг; «Санком Львів» - 18,6 кг», - зазначив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Володимир Олійник.
«Вартість квартплати зросте у середньому на 3 коп. на 1 кв м житла. Так, в нашому районі кількість вивозу сміття збільшилась на 51 тис. кг. Однак така динаміка була і минулого року. У липні починалося зростання, воно тривало до жовтня, після чого йшов спад, і лише після цього вивіз сміття знов виходив на рівень травня», - розповів начальник відділу житлового господарства Франківської районної адміністрації Орест Тимчишин.
Як розповіли у департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР, причин для збільшення кількості побутових відходів є кілька. «Однією з них є несприятливі погодні умови, які були у Львові в липні. Часті дощі стали причиною збільшення ваги сміття. Також важливим чинником є процес заготівлі та консервації продуктів на зиму, а також збільшення вживання городини у літній період», - зазначив Володимир Олійник.