У п’ятницю, 18 вересня, виконком міськради прийняв рішення демонтувати шість МАФів. Знесенню підлягають кіоски, які виключили з перспективної схеми через порушення. Власники мають 60 днів, щоб самостійно розібрати споруду. Якщо ж ні, то міськрада демонтує кіоски примусово. Загалом у Львові вже розібрали 30 МАФів. Половину з них — добровільно.
Перший з шести МАФів, рішення про демонтаж яких прийняли у п’ятницю, — кіоск з фаст-фудом біля колишнього фонтану «Кульбаба» на площі Галицькій, 10. Ще дві тимчасові споруди демонтують в Личаківському районі — вул. Дніпровська, 1 і Зелена, 54. Один МАФ мають розібрати на вулиці Науковій, 4. І ще два в Залізничному районі — вул. Патона, 27 і на перехресті Ряшівська-Городоцька.
«Ті споруди, які стояли незаконно або порушували, або систематично торгували алкоголем, що не відповідає політиці міста, тих 200 МАФів були вилучені. І зараз виконавчий комітет виконує це рішення і голосує за демонтаж», — пояснює заступник міського голови Львова Любомир Зубач.
В той же час під міськрадою протестували власники МАФів. Обурені люди, чиї кіоски потрапили у «демонтажний список», вимагали дозволити їм і далі працювати. З собою принесли шини і дві тимчасові споруди.
«Були якісь там порушення. Проблема: два квадрати добудовано. Розумієте, навіть не дивляться, що будівельники могли той шовчик зробити більшим. Не подобається Андрію Івановичу, що дитячий майданчик і алкоголь. Добре, добре. Можемо забирати. Але чому нам даються ліцензію, за яку платять гроші?», — розповідає управляюча МАФами пані Наталя.
Варто зазначити, що ліцензію на продаж алкоголю видає Міністерство фінансів, а не міська рада.
«Їх можна вписати в ландшафт архітектури, їх можна зробити делікатними, витворами мистецтва. Люди готові це зробити. Але справа в тому, що земля нам належить у будь-якому випадку. Не владі, а нам», — додає Олександр, власник МАФу.
Та офіційний привід мітингу — відеоконференція. Бо засідання міської робочої групи, яка переглядає законність МАФів і забирає їх з «чорного списку», пройде в онлайн режимі.
«Нам такий формат не підходить, тому що ми розуміємо, що ми не зможемо нічого вирішити. Добитися якоїсь справедливості і отримати бажаний результат», — пояснила на конференції у Прес-клубі підприємиця Марія Марущак.
У міськраді такі дії пікетувальників називають тиском. «Ті протести, що ми зараз бачимо, — це здійснення тиску, щоб повернутися в комплексну схему тими підприємцями, які порушували закон. Звичайно, ми будемо мати робочу групу й індивідуально розглядатимемо всі ці питання. Ми вже підготували проект ухвали і пропонуємо повернути близько 20 тимчасових споруд», — резюмував заступник міського голови Львова Любомир Зубач.
Загалом у Львові працюють майже 1300 МАФів. Їхню законність повторно переглянуть через три роки.