У Львові десять істориків-дослідників ЗУНР отримають премії

Щоб стимулювати досліджувати тематику ЗУНР, історикам дадуть по 25 тис. грн

4 вересня

На честь 100-ї річниці створення Західно-Української народної республіки у Львові десятьом історикам, які досліджують цю тему, вручать по 25 тис. грн премії.

Як повідомив ZAXID.NET заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, цю премію вручатимуть щорічно, щоб стимулювати істориків досліджувати цю тему.

«Ми започатковуємо у Львові традицію відзначати дослідників тематики ЗУНР. Ми вручимо 10 премій по 25 тис. грн не просто людям, які вже щось зробили для дослідження цієї теми, а й для того, щоб стимулювати їх продовжувати вивчати цю тему. І, починаючи з цього року, премію вручатимуть щорічно», – сказав ZAXID.NET Андрій Москаленко.

Критерії, за якими визначатимуть, кому вручати премію, визначать за участі відомих львівських істориків та громадських діячів. Для цього створять спеціальне компетентне журі.

«Вивчення історії Західно-Української народної республіки є надзвичайно актуальним, тому що державотворчий досвід, який отримали галичани протягом 1918-1919 років, був тим фундаментом, на якому можна було будувати національно-визвольний рух в Галичині у 20-ті і 30-ті роки, на якому базувалася Українська повстанська армія. І це дозволило витримати період польської окупації, потім радянської, німецької та знову радянської і залишитись українцями. І цей досвід ЗУНР показав, що галичани є більш готовими до державотворчих процесів, ніж жителі Наддніпрянської України, – сказав історик Іван Сварник. – Така премія стене чудовим стимулюванням досліджувати тему ЗУНР, бо за ці гроші можна видати книгу, монографічне дослідження або ж брошури, тобто заплатити за друк. Тому я вважаю, що це – хороша ідея».

Нагадаємо, до 100-річчя ЗУНР у Львові зведуть два різні пам'ятники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 19 листопада
У Винниках відкрили удосконалену транспортну розв’язку без лівих виїздів
«Авто Євро Сила» оголосила блокування доріг по всій Україні. Онлайн-карта блокпостів
Недобудовану лікарню на Львівщині продали з аукціону за 10,5 тис. грн
У львівському «вікні життя» залишили місячну дівчинку
У Кабінеті міністрів розповіли про етапи монетизації субсидій 2019 року
На Закарпатті протестувальники перекрили трасу Київ–Чоп
Вселенський Патріархат невдовзі затвердить дату проведення Об’єднавчого собору в Україні
В найближчі дні в Україні пройдуть дощі зі снігами і посилиться вітер
Як перетнути кордон швидше у період різдвяно-новорічних свят?