Біля Львівської облдержадміністрації 30 жовтня десятеро осіб із громадської організації «Соціальний опір» мітингували проти змін у законах про захист авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет. На думку мітингувальників, з цими змінами в Україні, прикриваючись захистом авторських прав, можна буде закрити будь-який сайт.
Майже всі учасники одягнули маски, оскільки бояться, що їх переслідуватимуть. Також коментуючи ситуацію, вони не називали своїх прізвищ журналістам, що теж мотивували можливими переслідуваннями.
Учасники мітингу вигукували: «Не лякає так садист, як пірат рецидивіст!», «Не годуєш корпорацій - сайт закриють як піратський!», «Свобода інформації – свобода людині!».
За їхніми словами, акція повинна привернути увагу до нового закону. Представники «Соціального опору» пояснюють, якщо цей закон вступить в дію, то українці змушені будуть купувати ліцензійне програмне забезпечення, яке є доволі дорогим. Учасники мітингу кажуть, що тепер, прикриваючись захистом авторських прав, зможуть закрити будь-який сайт. Учасник мітингу Влад, який відмовився називати своє прізвище, зазначив, що саме влада зацікавлена, аби обмежити доступ українцям до інформації.
Зазначимо, що ні авторів закону, ні номеру чи інших реквізитів назвати учасники не могли.
Нагадаємо, як писали «Коментарі» Держслужба розробила законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет».
Законопроект пропонує правовласникам звертатися зі скаргами на піратські сайти в Держслужбу інтелектуальної власності. Під час звернення заявнику необхідно надати заяву зі скаргою, копії реєстраційних документів, нотаріально завірені копії договорів, що підтверджують його авторські або суміжні права, перелік піратських файлів, розміщених в Інтернеті, а також завірені переклади документів, якщо вони випущені іноземними мовами.
Одночасно зі зверненням до Держслужби заявник має звернутися в сервісну службу хостинг-провайдера зі скаргою і надати адреси в Інтернеті, за якими розміщені об’єкти авторського права заявника.
«Сервісна служба зобов’язана протягом двох робочих днів з дня отримання повідомлення від заявника донести зазначене повідомлення заявника до відома особи, якій надає послуги з розміщення та (або) технічного забезпечення функціонування сайту, на якому розміщені об’єкти авторського права і (або) суміжних прав» - йдеться в законопроекті.