Сьогодні, 11 листопада, у творчій майстерні Національного музею у Львові ім. А. Шептицького відбувся майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки, який провела львівська мисткиня Галина Швець.
Участь у майстер-класі взяли близько 20 дітей різного віку. Галина Швець розповіла, що в музеї була виставка латиських народних костюмів, до якої долучили її ляльки-мотанки, які одягнуті у латиські костюми. "Після цього я поспілкуваалася з адміністрацією музею і вони запропонували провести майстер-клас для дітей",- розповіла мисткиня.
"Кажуть, що наша лялька-мотанка - це найдавніша іграшка в історії людства. Ми вирішили робити меншу ляльку. Якщо вони вловлять ази мотання маленької, то вдома зможуть спробувати робити велику", - зазначила вона.
Галина Швець під час майстер-класу розповіла, що хрест на голові ляльки - це солярний знак,який повинен захищати власника мотанки. За її словами, наші предки вірили, що через незахищену голову ляльки-мотанки в неї можуть вселитися злі сили. Як зазначила майстриня, до виготовлення ляльки-мотанки треба приступати тоді, коли у людини хороший настрій, бо таким чином виріб матиме хорошу енергетику.