У Львові для людей з інвалідністю створили затишний осередок

Ті, кому за 35 років, навчатимуться готувати їжу та навіть самотужки одягатися

17:28, 11 квітня 2017

Колись Роман приїздив у центр реабілітації «Джерело». Там вчився жити не ізольовано. Вдавалося малювати, спілкуватися з друзями. Та після того, як виповнилося 35 років, мусив залишити центр. На щастя, тепер у чотирьох стінах хати не доведеться нидіти. Для таких, як він, створили спеціальний осередок на базі «Джерела».

«Я тут малюю. Їсти варю. Борщ. Мені тут добре», – розповів 39-річний Роман із неповносправністю.

Відвідувачі осередку – а їх має бути семеро – збираються через день. Творять, а крім того, вчаться себе обслуговувати. І навіть їсти готують.

«Робили піцу та гарячі канапки. Піца смачніша», – розповіла 35-річна Тетяна з інвалідністю.

Для приготування їжі в осередку обладнана кухня. Також є вітальня та навіть спальні.

«Є спеціальне крісло, яке складається-розкладається. На цьому кріслі можна приймати душ. Є ручки вздовж душу за які можна триматися, якщо особа може стояти. У нас умивальник спеціальний – має заїзд. Є кімната для молодої людини. Є спеціальне ліжко з перилами, які підіймаються, коли людина спить вночі – щоб не впала. Є кнопки виклику для асистентів», – розповіла керівник тренінгового центру «Дім самостійного життя» Людмила Аннич.

Окрім того, ці особливі люди тут вчаться жити без чиєїсь допомоги, але під наглядом асистента. Молодь може залишитися на проживання спершу на три дні, далі на тиждень, а відтак і на місяць. Аби цей досвід згодом використовувати і в себе вдома.

«Є спільний обід, прибирання за собою. Одягання, роздягання – всі ті навики, які потрібні щодня», – уточнила директорка центру «Джерело» Зореслава Люльчак.

Приміщення під осередок на вул. Дністерській, 12 надало місто. І виплачує зарплати соцробітникам та інструктору з трудової реабілітації.

« Місто дає стабільне фінансування на 3,5 ставки наших працівників. І ми зараз працюємо над тим, щоб ще декілька таких центрів заснувати. Тому, що таких дітей є достатньо багато, які вже мають більше 35 років. І їхні батьки вже в старшому віці – вони не можуть приділяти достатньо часу і можливостей не мають. Тому місто протягує руку допомоги», – пояснив міський голова Львова Андрій Садовий.

Цього року ще один такий осередок для особливих людей хочуть відкрити на вул. Кирилівській.

«Їхній організм значно швидше старіє. Їм складно долати таку відстань від дому до осередку. Окрім того, ще певний період часу їх батьки мусять одягати, тому якщо ці центри будуть максимально наближені до потребуючих, то це буде добре», – підсумувала начальниця міського управління соцзахисту Наталя Демкович.