У Львові для мешканців центру відкрили амбулаторію сімейної медицини

15:45, 6 листопада 2013

На вулиці Рапопорта, 6 відкрили сучасну амбулаторію сімейної медицини для мешканців центральної частини міста. Скористатися послугами нової медичної установи зможуть понад 7 тисяч мешканців Львова.

За словами міського голови Львова Андрія Садового, вартість ремонту приміщення - 150 тис. грн, з них 55 тис. – позабюджетні кошти.

В амбулаторії працюють 3 сімейних лікарі та двоє педіатрів, що обслуговують дітей до 7 років. Також на другому поверсі розміщений денний стаціонар на 40 ліжок. Мешканці можуть пройти тут ЕКГ-дослідження, рентгенологічне дослідження та реабілітаційне лікування у фізіотерапевтичному кабінеті.

«7,5 тис львів’ян тут приходять на обстеження, отримують консультації лікарів, здають аналізи. Повністю зроблено капітальний ремонт, нові вікна, двері. Головне, що працівники достатньо фахові. Мешканці задоволені, бо умови, які були раніше, і ті, які є зараз, не до порівняння», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Якщо виникне необхідність, то до роботи в амбулаторії залучать лікарів-спеціалістів – невропатолога, кардіолога, ендокринолога та інших.

У складі амбулаторії: реєстратура, маніпуляційний кабінет, кабінети лікарського прийому, санвузол для пацієнтів та медичного персоналу.

Лікарі амбулаторії обслуговують 7 305 осіб, які мешкають в будинках на:  вул. Рапопорта, вул. Ак.Кучера , вул. Шолом-Алейхема, вул. Леонтовича, вул. Городоцькій (4-30, 21-65), вул. Наливайка, вул. Менцинського, вул. Шопена, вул. Лепкого, вул. Гребінки, вул. Щепкіна, вул. Мурави, вул. Огієнка.

Населення 1МКЛ з прилеглих до амбулаторії вулиць: Клепарівська, Базарна, Броварна, Джерельна, Таманська, Котлярська, Данилишина, за бажанням також може обслуговуватися в амбулаторії по вул. Рапопорта, 6.

На ремонт амбулаторії сімейної медицини та створення належних умов роботи з міського бюджету було виділено 91,680 тис грн. Меблі та медичне обладнання придбали за позабюджетні кошти (55 тис грн).

Начальник управління охорони здоров’я Львівської міськради Володимир Зуб розповів, що на сьогодні 80% міста охоплене сімейною медициною. Цього року у місті відкрили амбулаторію та 12 дільниць сімейної медицини.

Володимир Зуб зазначив, що треба проводити роз’яснення щодо медичної реформи, бо найбільші противники – це власне лікарі. За його словами, медичні працівники бояться змін, оскільки ще не до кінця їм роз’яснили, що і як виглядатиме.

Посадовець також розповів, що зараз важко сказати, скільки амбулаторій до 2015 року буде у Львові, адже міська влада шукає відповідні приміщення. «Це неправильно, коли лікарів переселяють у сирі кімнати без ремонту. Не можна все зробити за одну ніч. Був терапевт, а став сімейний лікар», - додав начальник міського управління.

За його словами, з 2015 року пацієнт матиме можливість обирати сімейного лікаря. Змінювати лікаря можна буде кожного року у вересні, написавши відповідну заяву. Гроші виділятимуть на ту кількість пацієнтів, які обслуговуються в амбулаторії. «Можливість обирати змусить лікаря бути щонайменше ввічливим. Пацієнти фактично самі відсіють слабких лікарів», - зазначив Володимир Зуб.

«Сімейний лікар повинен володіти базовими функціями вузьких спеціалістів, тобто не повинен боятися заглянути в горло. З часом він повинен навчитися вести вагітність без ускладнень і провести нескладні хірургічні втручання в амбулаторних умовах. Саме на це скерована реформа. До слова, це є в Європейському Союзі», - сказав він.

Як повідомляв ZAXID.NET, у липні цього року Львівська ОДА підрахувала, що у Львівській області працюють 787 атестованих сімейних лікарів. Таким чином, медичну допомогу у сімейних лікарів мають змогу отримати майже 60% мешканців області.