У Львові до кінця року відкриють ще 6 станцій велопрокату

За наступні 5 років у Львові планують встановити 150 станцій велопрокату

14:43, 24 липня 2017

Для їзди на відстані від 3 до 5 кілометрів велосипед є найшвидшим засобом пересування у місті. Однак для цього слід мати розвинену велоінфраструктуру, а також можливість взяти велосипед напрокат для тих, у кого його немає. Саме в цьому напрямку рухається Львів останні декілька років. З кожним роком у Львові прокладають все нові велодоріжки, які мають стати загальною міською магістраллю.

З 2015 року у Львові діє система муніципального велопрокату NextBike, яка починалась з 5 станцій. До 2017 року їх кількість збільшили до 24. А самих велосипедів, доступних до прокату, тепер налічується 140. У компанії заявляють, що ще 6 станцій можуть відкрити до кінця року. Однак за умови, що їх вчасно закуплять, привезуть та встановлять. В іншому випадку – вже наступного року.

«Для забезпечення попиту треба 150 станцій, які повинні бути у кожному районі. Це плани на найближчі 5 років», – розповідає співзасновник компанії NextBike Остап Буденкевич.

Він зазнає, що з початку проект запустили лише в центральній частині міста для того, щоб привернути увагу львів’ян. Тепер же настала черга розвивати мережу у спальних районах. У планах – північний район Львова – вулиці Миколайчука, Грінченка, Хмельницького, Липинського, а також район вулиць Вашингтона, Зеленої, Пасічної

«Ми працюємо над системою міської велоінфраструктури. Це має бути ще одна ланка транспортної системи у Львові, яка є конкурентною для традиційних засобів пересування – громадського чи приватного», – зазначає Остап Буденкевич.

Поки що у компанії є 8 тисяч зареєстрованих користувачів. Близько 10% з них користується послугами велопрокату на постійній основі. Ще близько 8-10% – це туристи, які приїжджають до Львова.

Директор ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олег Шмід заявив, що підтримуватиме розвиток цієї мережі і надалі. А також у місті планують збільшувати кількість велодоріжок у місті.

«Я наполягатиму, щоб наступного року в бюджет розвитку міста заклали кошти на велодоріжки на вулицях Княгині Ольги, Левицького, проспекті Чорновола (продовження до Замарстинівської), на Замарстинівській. І в рамках реконструкції вулиці Богдана Хмельницького (від вулиці Опришківської до АС-2). А також на вулицях Грінченка, Чернівецькій», – заявив Олег Шмід.

Він зазначив, що у планах міської влади створити кільце, щоб кожен велосипедист міг дістатися зі спальних районів в центр чи інші райони велодоріжкою. Поки що найменше їх – в районі вулиць Личаківська-Пасічна.

Слід зазначити, що розвиток велоінфраструктури та велопрокату у Львові зацікавив і інші міста в Україні.

«Наша присутність у Львові спонукає до дій і інші міста. В планах є розвиток нашої системи у Вінниці, Києві, Харкові, Одесі та Дніпрі. Зацікавленість є як в державних органів, так і приватних інвесторів», – заявив генеральний директор NextBike Роман Сав’як.