У Львові долари знову надійшли у вільний продаж

Курс 24,5 грн. за $1 плюс 2% збору до пенсійного фонду

18:39, 6 лютого 2015

Купити валюту у Львові можна вже не тільки на чорному ринку, але й в обмінниках. Щоправда, за такою ж ціною. 

Сьогодні, 6 лютого, курс долара побив новий рекорд. Вже офіційно банки за нього просять хто 22 гривні, а хто і більше 25-ти. Від 5 лютого Національний банк відпустив іноземні валюту у вільне плавання.

«На жаль, іншого варіанту в нашої країни просто нема. Бо втримувати фіксований курс надалі вже неможливо, навіть нема такої технічної можливості. Наш базовий сценарій – курс 25 гривень за долар», - заявила голова Національного банку України Валерія Гонтарєва. 

Заява прозвучала 5 лютого, а вже 6-го середній комерційний курс зріс на 7-8 гривень. 

Однак долар, який ще вчора можна було купити лише на чорному ринку, сьогодні у Львові вже у вільному продажу.

«Ви можете купити долари. Курс 24,5 гривень плюс 2% збір до пенсійного фонду. Долари є. Можна купити 500 доларів і більше», - розповіли у двох обмінниках у центрі міста. 

Якщо в канторах курс приблизно однаковий, то в банках він різний, і до того ж вищий. Та ще не всі фінустанови виставили валюту у вільний продаж. Поки-що - прицінюються.
 
«Сьогодні був маленький шок. Виставляли орієнтовні курси, орієнтованість була на чорний ринок. Але як показав ринок, по-маленьку, курс почав падати, спочатку він світився 26-27 гривень, потім – ближче до обіду – впав до 25 гривень. Я думаю, що вже з наступного робочого дня - а це буде понеділок – наш банк продаватиме долари», - розповів голова правління "Банку Львів" Ігор Гавриляк.

Банкіри кажуть, що відтепер, ймовірно, зможуть задовольнити потребу клієнтів у валюті, та не всіх охочих купити долар задовольняє такий курс. Більшість львів'ян – обурюються. 

Коли наступного разу, і головне на скільки подорожчає іноземна валюта, ніхто навіть не береться прогнозувати.
 
«Деколи в мене клієнти питають, ті які купують валюту: ось курс росте, ми дорого купуємо, коли в кінці кінців курс зупиниться? Я відповідаю: коли ви перестанете купувати, тобто, поки клієнти купують по дорогому курсу, буде росте, як тільки перестануть купувати по дорогому курсу, він почне знижуватись», - пояснив банкір Олег Сергеєв.