У Львові безкоштовно чіпуватимуть домашніх собак. Такий спосіб ідентифікації улюбленця є обов’язковим в усіх європейських містах. Електронна мітка надає необхідну інформацію про місце проживання, господарів або навіть стан здоров’я собаки. Крім того, з її допомогою можна відстежити перебування тварини і з легкістю знайти її.
Масова ідентифікація собак відбудеться у Львові вдруге. Два роки тому ЛКП «Лев» вживив чіпи 5 тис. собак. І такий захід виявився дуже дієвим. Тепер з 40 тис. собак — половина прочіповані.
«Що ми помітили: що від зростання відповідальності власників, від того, що можна справді відслідити, хто ж є власником тої чи іншої тварини, люди стають більш відповідальними. Ми помітили, як в нашому місті зменшилася кількість втрачених, загублених тварин», — каже директорка ЛКП «Лев» Оксана Кошак.
У Львові собак ідентифікують за жетоном з QR-кодом. А от у європейських псів наявність сучаснішого чіпа у чотирилапих є обов’язковою. Тож без нього не вдасться вивезти свого улюбленця за кордон. Також чіп надає миттєвий доступ до необхідної інформації про собаку.
«На кожну тварину вже є медична картка, ну як паспорт електронний, і там вже описана вся інформація про тварину. Мікрочіп — це є той ідентифікатор, який вже не можна зірвати і викинути, наприклад. І він майже на 100% зможе повернути тварину додому», — пояснює засновник ініціативи Animal-id.info UA Віктор Копач.
Окрім того, що чіп значно полегшує життя хазяїну і тварині, процес його вживлення дуже простий. Потрібно всього лиш привести хвостатого друга в ЛКП «Лев» або у відповідну ветклініку. Єдина умова — собака має бути провакцинований протягом року.
«Чіп вводиться під шкіру. Процедура є, звичайно, трішки неприємною, але смертельною якоюсь, або якоюсь болючою-болючою — ні. Просто вживлюємо чіп під шкіру. Це все швидко відбувається», — розповідають ветеринари.
Безкоштовно чіпувати собак почнуть з грудня. Записати свого чотирилапого можна у клініці ЛКП «Лев» або ж на сайті підприємства.