У Львові досі не визначили, хто і за чиї кошти будуватиме житло для учасників АТО

14:38, 11 березня 2015

У Львові на квартирній черзі стоїть 363 учасники антитерористичної операції на сході країни та 19 сімей загиблих військових. Понад тисяча львів’ян, учасників бойових дій, звернулись з проханням виділити їм земельну ділянку.

Як відомо, міська рада Львова виділила 0,6 га на вул. Під Голоском для будівництва багатоквартирного будинку для учасників військових дій. Це має бути будівля на 400 квартир. Втім, досі не затвердили так званої дорожньої карти, у якій має бути чітко прописано, хто зводитиме будівлю та скільки мають платити учасники АТО. Бійці бояться, що забудовник може звести будинок, але пільговикам може дістатись лише кілька квартир.

«Також ми готуємо спільну ухвалу з депутатами та учасниками АТО про земельну ділянку на Під Голоском для будівництва житла. Ми саме обговорюємо питання, хто будуватиме будинок і за які кошти. Ведуться перемовини з Києвом, аби надати кошти на будівництво житла для учасників АТО. Це предмет дискусії цієї робочої групи», – розповів начальник управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Львівської міськради Сергій Коровайник.

Аби вирішити земельне питання для учасників війни, міська рада співпрацює з робочою групою при Львівській ОДА. Ця група затверджує категорії військових, які претендуватимуть на земельні ділянки, та визначає ці наділи поза межами Львова. У бюджеті міста виділили 600 тисяч гривень на документацію для цих наділів.

Також 1900 львів’ян (учасники та сім’ї АТО) звернулись за соціальними гарантіями. 1715 отримали комунальні пільги – звільнення від сплати за утримання будинків та одноразову матеріальну допомогу. «Цього року по допомогу звернулись 260 військових», – уточнив в.о. начальника міського управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин.