У Львові двічі на день дезінфікують громадський транспорт

18:17, 6 березня 2020

Увесь громадський транспорт Львова проходить дворазову щоденну дезінфекцію салону. Таке безстрокове нововведення запровадили як в автобусах, так і в електротранспорті. Щоб вберегтися від ймовірного поширення коронавірусу. Вимогу щодо проведення такої процедури міське управління транспорту надіслало комунальним та приватним перевізникам.

Ранок на комунальному АТП-1 тепер розпочинається з персональної дезінфекції при вході на підприємство. Окрім того, кожен автобус обробляють сертифікованими дезінфікуючими засобами.

Майже три сотні маршруток виїжджають на вулиці чистими, увечері процедуру проводять повторно.

«Ввечері машини, які працюють на лінії, миють ззовні і внутрішньо, а перед виїздом на лінію на трьох ямах, звідки виїжджають автобуси, по двоє чоловіків на ямі їх дезінфікують», – розповів заступник директора АТП-1 Олександр Струтинський.

На спеціальній мийці, що на території АТП, автобус промивають ззовні. Далі, чергуючись у чотири зміни, чоловіки у масках ретельно протирають поручні, ручки та навіть підлогу у салоні.

«Тут 15-20 хвилин, щоб протерти. Одні миють ззаду та спереду, потім щіткою боки беруть, потім дезінфекція, вологе прибирання, підлога», – розповів Роман Добко, працівник, який дезінфікує транспорт.

Фото прес-служби ЛМР

Водій дезінфікує робоче місце поблизу керма самостійно ганчіркою, яку змінюють щодня. Оплату проїзду теж проводять із безпекою.

«Сідаємо за кермо, передають кошти і водій видає в рукавицях», – демонструє водій Ярослав Кузик.

Хоча жодних санкцій за невиконання рекомедаційної дезінфекції від міста немає, перевізники все ж перестраховуються.

«Приватники теж дезінфікують у схожий спосіб. Тобто мають ці сертифіковані дезінфікуючі засоби і протирають. Єдине, що в них немає такої сучасної автоматизованої мийки, яка є на АТП-1. Це все відбувається більш в ручному режимі, нам давали звіт», – запевнив начальник міського управління транспорту Орест Олеськів.

До слова, у Львові в місцях великого скупчення людей встановлюють станції гігієни рук. Зокрема йдеться про адміністративні будівлі, школи, театри.

Нагадаємо, що на «Гарячій лінії міста Львова» діє окрема лінія, куди люди, в разі потреби, можуть зателефонувати та отримати всю необхідну інформацію щодо гострого респіраторного захворювання, зокрема — коронавірусу. Також у місті створили оперативний штаб для інформування про коронавірус. А Кабінет міністрів створив спеціальну інформаційну сторінку з актуальною інформацією про коронавірус Covid-2019 в Україні та з відповідями на найчастіші запитання про них.