2 листопада у Львівському історичному архіві вперше відкрилася виставка до 145-річчя від дня народження і 66-ї річниці від дня вічного спочинку Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Тут представлені документи та фотографії про життя та діяльність митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Особливістю експозиції є герб та інсталяційні грамоти родини Шептицьких, дипломатичні паспорти, листи дітей-сиріт до митрополита.
Про це на відкритті зазначила завідувач сектору релігієзнавства Центрального державного історичного архіву у Львові Оксана Гайова.
За її словами, до створення цієї виставки долучилися Львівський обласний архів та Івано-Франківський державний архів. Після двотижневого експонування у Львові, ця виставка складе постійну експозицію у музеї при церкві у родинному селі Шептицьких – Прилбичах.
Привертають увагу в експозиції – чутливі листи дітей-сиріт, написаних до митрополита. "Найдорожчий татечку, я, любий, дуже боюся чорта. Най татечко прийдуть і мене сховають під плащ і чорт мене не буде бачив". "Найдорожчий татечку. Я ще не умію писати, але пишу кілька слів, щоби сказати, що я татечка люблю, бо я не маю живого мама і тата мені померли, а тут я маю. Цілую ручки".
"Листи були різні, адже при кожному монастирі був сиротинець, - час тоді був такий. А про митрополита складали через це небилиці, що мав він дружину і багаточислене потомство. У митрополита був колосальний список кореспондентів, з якими він спілкувався. Та листи проходили цензуру, і щоб не бути арештованим, писали так, щоб не зрозуміли справжній речей у жандармерії. Зокрема, "Дорогий стрийко" (ніби до родича пишуть), "як поживає ваша дружина" (тобто Апостольська церква), "як поживають ваші діти" (тобто клер УГКЦ)", - розповіла Оксана Гайова.