У Львівському музеї історії релігії (ЛМІР) відкрито міні-виставку "Тибетська ікона". Це 23 живописні твори ХІХ століття з фондової колекції музею, що доповнюють стаціонарну музейну експозицію "Буддизм". Про це ZAXID.NET повідомила завідувач відділом ЛМІР Ірина Цебенко.
Тибетське образотворче мистецтво тісно пов’язано з однією із трьох світових релігій - буддизмом. Серед ремесел Тибету чільне місце посідає мистецтво тханка - живопис, який поєднує в собі індійську, перську, кашмірську та непальську образотворчу традицію. Тханка - це ілюстрована розповідь про історичні та легендарні події, про життя проповідників. Вона не просто об’єкт релігійного поклоніння та ілюстрація священних текстів, в ній втілюється вся символіка буддизму, всі його філософські поняття. Для освіченого буддиста багаточисленні образи, зображені на тханках, є персоніфікацією філософських та містичних понять, душевного і психологічного стану людини. Призначення цих зображень бути об’єктом не молитви, а медитації. Тханки розміщують на стінах храмів та святих місць, як об’єкти вшанування і як підтримка в духовній практиці.
Ідея виставки - ознайомити відвідувача з маловідомим для українця живописом тханка, технікою виконання, найбільш популярними іконами буддійського пантеону.