У Львівському музеї історії релігії до кінця жовтня експонуватиметься виставка «Таємниче і недоступне». Це невелика колекція експонатів із понад 5-тисячної збірки музею воскових фігур міста Санкт-Петербурга.
Про це ZAXID.NET повідомила Ірина Цебенко, завідувач відділом ЛМІР.
"Наш музей існує 21 рік, - розповіла старший менеджер Санкт-Петербурзького музею Тетяна Нємцова. – Незважаючи на нашу молодість, ми вже досить знані і визнані у світі мистецтва воскових фігур. Однією з найбільших наших перемог є почесне перше місце на міжнародному конкурсі на Кіпрі в 1998 році.
У розпорядженні Санкт-Перербурзького музею воскових фігур унікальний віск, який складається з 16 інгредієнтів. Його рецепт придумав особистий архітектор Петра І Бартоломео Растреллі. Особливість воску в тому, що він витримує перепади температури від мінус 40 до плюс 40 градусів. А це дозволяє виставкам подорожувати по всьому світу".
Виготовлення воскових фігур - дуже дороге задоволення. Одна фігура коштує від трьох до п’ятнадцяти тисяч американських доларів, залежно від кількості використаного воску. Над створенням фігур працює майже 80 людей 15 різних професій. Починає роботу скульптор, який виготовляє тулуб фігури; продовжують формувальники: вони виливають голову, руки, ноги. Далі працюють гримери: їхні руки роблять зморшки, складки шкіри, вени, нігті на руках. Постижери виготовляють перуки, вії, вуса. До справи долучаються й інші майстри, які довершують скульптуру.
Всю колекцію пітерських воскових фігур подивитися, на жаль, неможливо. Тому вони розподілені на тематичні виставки й "роз’їжджаються" по різних країнах. У музеї історії релігії виставлено понад 40 експонатів. Найбільшу увагу привертає композиція "Тайна вечеря", виготовлена за однойменним твором Леонардо да Вінчі.
Виставка працюватиме у Львівському музеї історії релігії до кінця жовтня. Відвідувачі зможуть не тільки подивитися воскове творіння рук людських, а й послухати захоплені розповіді про персонажі експозиції.