У Львові фестиваль «Вітер На-Дії» об'єднає музику, театр та мандри

На молодіжно-християнському фестивалі очікують 5 тисяч гостей

10 вересня

Молодіжно-християнський фестиваль «Вітер На-Дії» цьогоріч «повіє» вже втретє. І обіцяє багато цікавих мандрівників, страртаперів та улюбленої музики.

Усе відбуватиметься вже цієї неділі, 16 вересня, у Центрі Шептицького. Півсотні спікерів доведуть на власному прикладі, що жити – цікаво. Що у 30 років можна об’їздити за невеликі кошти понад 50 країн, що сім’я – це не тільки обов’язки, а й можливості, а власну справу можна почати з малого.

«Фестиваль – це не наука. Я сподіваюся, що це буде натхнення! Сподіваюся, що молоді люди, які приїдуть із усієї України, отримають натхнення. Хто для чого: хто для духовних пошуків, хто для навчання і освіти – ми будемо дуже багато часу присвячувати цьому, а хтось, може, здобуде нових друзів. Це також для молоді дуже важливо», – пояснив співорганізатор фестивалю отець Ростислав Пендюк.

На фестивалі діятимуть інтелектуальний майданчик, спортивний – з квестами і змаганнями, мистецький – з театром на ходулях та різними виставами. Художник Андрій Майовець, до прикладу, навчатиме охочих писати ікони у середньовічній манері. А для цього покаже, як виготовляти натуральну фарбу з напівдорогоцінного каміння.

«Такі ікони були дуже дорогі. В Середньовіччі вони вважалися на рівні з золотом. В даному іконописі XIV-XVI ст. домінує напівдорогоцінне каміння у виготовленні жовткової темпери. Це малахіт, азурит, які замішували на жовтку», – розповів іконописець Андрій Майовець.

А ще гостей фестивалю розважатимуть гурти «Без обмежень» і «Kerygma Projeсt».

Та особливе місце відведуть молитві: від Літургії до християнської медитації. Знайдеться місце і для тих, хто захоче побути в тиші, або очистити душу.

«У молодих людей є дуже багато питань на духовні теми. Але дуже рідко, напевно, в них є сміливість, а, можливо, і бажання про ці теми говорити. І інколи вони просто здогадуються, що мають на них відповідь, або соромляться сказати. Саме духовний майданчик буде нагодою вільно поговорити з молодими священиками», – підсумував секретар Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ Орест Гевак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Омелян анонсував авіарейси з Києва до Ужгорода і з Харкова до Львова
Мій Шевченко
Головні новини Львова за 13 листопада
41-річна львів'янка вимагає у трьох акушерок виплатити 1 млн гривень за неправильний діагноз
УПЦ МП розірвала зв’язок з Константинополем і відмовилася змінити свою назву
РАГУlive. Випуск за 13 листопада
В Україні видали першу ліцензію на виробництво продуктів з марихуани
Міністр інфраструктури заявив про плани будівництва аеропорта у Мукачеві
Президентський рейтинг Тимошенко вдвічі перевищив рейтинг Порошенка
Заарештований за сутенерство лідер «Авто Євро Сили» таємно організовує протести під ЛОДА