У Львові готові налагодити серійне виробництво танків-розвідників

18:40, 29 січня 2015

Кілька місяців тому танк-розвідник, який може зберегти життя, презентували львівські науковці. Вартість його – не більше як 50 тис. грн. Світові ж аналоги дорожчі в кілька разів. Втім, державного замовлення від армії так і не надійшло. Тож аби не заморожувати проект, ідейники збирають кошти на наступні винаходи звідусіль.

Танчик легко долає відстань у 5 км. Керується дистанційно. Має на борту декілька камер, розповідають конструктори. Не страшний броньовичку ні дощ, ні сніг. Заряду акумуляторної батареї вистачає до однієї доби.

Однак держава не зацікавилася львівським ноу-хау і не взялася за фінансування проекту. Тож тепер ентузіасти збирають кошти на наступні винаходи просто на вулиці. Збирають пожертви на тротуарі просп. Свободи. «Кидають різні купюри: навіть «сотки» кидають. По гривні, по дві є», – розповів волонтер Павло.

Львів’яни на таке діло грошей не шкодують. Львів'янка пані Люба багато не має, але осторонь також не проходить. Її внесок 20 грн. «Аби тільки воно дійшло до нашої армії, щоб ми могли їм хоч чимось допомогти. Не маю більше із собою грошей… аби це берегло життя», – додала перехожа.

Всюдихід в екстремальних ситуаціях цілком може замінити людину. При розмінуванні чи інших бойових завданнях. Саме зараз 50 науковців працюють над новими моделями. «Ми виконали фактично ті функції, які мали б зробити державні структури. Ми їх просто взяли і зробили. Не думали, не сиділи. Зробили», – наголосив керівник групи розробників Ростислав Пісічник.

На сьогодні все готово до серійного виробництва. «Основне для нас – це створити фінансові механізми, щоб розкувати наш людський інтелектуальний потенціал. А ми є люди потужні», – запевнив директор Центру науки і інновації Михайло Яворський.

Експерти кажуть, такі гібридні установки є на озброєнні багатьох армій світу. В Україні ж на сьогодні немає жодної, принаймні офіційно. Однак три львівські танки-розвідники таки воюють у зоні АТО.