У Львові волонтери допомагають стежити за маршрутками - чи дотримуються ті заявленого графіку руху. Два тижні в години-пік вони фіксуватимуть реальні графіки руху маршруток у різних районах міста. Зібрану інформацію передадуть в управління транспорту Львівської міської ради.
Волонтери записують час приїзду автобусу, номер маршруту, потім час приїзду наступного автобуса і державний номер маршрутки. Знаючи інтервал руху, вираховується кількість автобусів на маршруті, коли номер повторюється другий раз, це означає, що автобуси уже проїхали одне коло.
Чергують волонтери у восьми пунктах, куди з’їжджається найбільше автобусів. Уже в перший день роботи - усі побачили одне: автобуси катастрофічно не встигають за графіками.
«Якщо в середньому брати, то 10-15 хвилин, але є маршрутки, які їздять протягом 20-25 хвилин, а є такі, що регулярніше, то 7-10 хвилин», - розповів волонтер Юрій Огоновський, що моніторить маршрутки на перетині вулиць Коперника-Дорошенка.
«Наприклад, 36-й маршрут. Його можна чекати навіть годину, хвилин 40. А є - нормально. Хвилин 5 можна чекати 15 маршрут», - розповів волонтер Дмитро Вознічка, що моніторить маршрутки на перетині вулиць Личаківської-Пасічної.
Зібрану інформацію волонтери передадуть в управління транспорту. Самі чиновники склали уже 74 акти про порушення. Найбільше їх у компаній "Міра і К" та "Фіакр" . З одною уже навіть готові розривати угоду. Та якою саме поки не озвучують.
«Намітився такий в нас один перевізник, з яким ми будемо напевно розривати угоду. Плюс лідер по скаргах, подивимося, ще задокументуємо. В нас волонтери стоять і сьогодні, і завтра і будемо однозначно», - зазначив заступник начальника управління транспорту Львова Андрій Білоус.
З наступного тижня, депутати обіцяють піти у рейди спільно із посадовцями. Натомість транспортники заявили, що ще раз перевірять, чи мають перевізники заявлену кількість транспорту.