Цього разу святкування Нового року за китайською традицією припадає на 25 січня. У китайців це одночасно свято весни і початок року. Відзначають його 15 днів поспіль. У Львові ж заходи триватимуть три дні.
Художник Парку культури Тарас Носар три дні розмальовував гіпсову панду. Для орнаменту на ній обрав схожі в українській і китайській культурах розписи — півнів та павичів. Їх ще нанесе. А от малюнки соснових дерев уже готові.
«Я роблю від більш холодних кольорів до теплих на спині. І на холці в нього будуть набагато тепліші — жовто-помаранчево-червоні кольори», – розповів Тарас Носар.
15 панд розмальовували спеціально до Китайського нового року. Адже у місті Ченду, яке є побратимом Львова, є найбільший заповідник панд. Кольорові скульптури пізніше розставлять у найбільш відвідуваних місцях нашого міста.
Тим часом на площі Ринок розпочинаються святкування. Гостей частують традиційними китайськими пельменями, які тут ще й готують.
«Спробували тих пирогів, дуже-дуже добрі, а це є міцне. Загалом тішимось, що у Львові спробували щось китайське», – каже туристка із Польщі Магдалена.
Окрім пельменів, на сковорідку кидають складові локшини із овочами.
У Львові китайський новий рік вінчунзі святкують 9-й рік поспіль. У піднебесній це радісне свято весни, яке збирає за круглим столом усю родину. За літочисленням китайців, це 4718 рік.
«15 днів святкують і на завершення вони запускають ліхтарики – йоань сяондзі. Ліхтарики освічують дорогу предкам, які померли, і вони завершають разом це свято весни», – коментує голова Культурно-дослідницького центру «Ланьхва» Юрій Котик.
Святкуватимуть китайський новий рік у Львові до вечора неділі. Гостей чекає яскраве світлове шоу, концерти та хода 20-метрових драконів.