У Львові говорили про виклики, які має молодь та Україна

21:56, 20 травня 2011

Сьогодні, 20 травня, у НУ «Львівська політехніка» відбувся круглий стіл на тему: «Моє майбутнє у незалежній Україні: виклики і перспективи», участь у якому взяла головний редактор щоденної всеукраїнської газети «День» Лариса Івшина.

Молоді люди говорили про те, що зараз їм і ровесникам є два шляхи: або виїжджати за кордон і там і залишатися, або змиритися із тим, що є в цій країні. Для довідки аспірант «Львівської політехніки» Олександр Івлінський навів дані останніх опитувань, зокрема, де 65% молодих українців хочуть виїхати за кордон, причому 10-15% там і залишаються. «Їх не лякає те, що вони там неофіційно, що вони нелегали. Окрім того, 70-80 тис. українців щорічно офіційно працевлаштовуються за кордоном. У нас теоретично є болонський процес, за яким 20% студентів мали б навчатися також за кордоном, однак для такого навчання готують лише 100 студентів із 4 тис. вищих навчальних закладів. 100 студентів (!), і цим пишається Азаров. Зі всіх безробітних третина – це молоді люди. Чому немає адекватного представлення цієї проблеми у ЗМІ», - зазначив аспірант.

Співробітник Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» Оксана Тимковська. Зазначила, що не тільки безробіття штовхає молодих людей до виїзду за кордон, причиною також є професійна нереалізованість у своїй країні.

У круглому столі також зачепили тему молодіжних організацій, те, чому вони стають недієвими (викуповують, рейдерство та ін.) Лариса Івшина зазначила, що молодіжним організаціям варто відкидати мертві форми, і молоді варто «включатися в реальні справи, і піднімати реальні справи». «Нам бракує громадянського темпераменту. Але тут немає готового рецепту, питання в тому, щоб розбудити апетит», - додала вона.