54% українців переважно або повністю незадоволені якістю послуг місцевої влади. Незадоволення викликають складність процедур, відсутність належної інформації, незручний режим роботи тощо. Натомість місцевим органам бракує чітких та прозорих механізмів отримання зворотного зв’язку від мешканців. Щоб поліпшити роботу державних органів, у Львові запроваджуватимуть недержавний моніторинг адмінпослуг.
У межах Форуму місцевого самоврядування у Львові презентують новий проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН в Україні «Поширення кращих практик недержавного моніторингу адміністративних послуг». Про це ZAXID.NET повідомили у «Самопомочі».
«Львівська міська рада стала першою в Україні, хто перестав ділити громадян на фізичних та юридичних осіб. Ми вважаємо, що усі відвідувачі мають права на послуги належної якості. Однак статистика показує, що 46% мешканців досі отримують інформацію від своїх сусідів як від джерела, якому вони довіряють найбільше. Наші мешканці досі переконані, що не мають ніяких засобів впливу на органи влади», - розповіла Валентина Бартошик, начальник адміністративно-господарського управління Львівської міської ради.
У рамках проекту передбачається створити на базі ГО «Самопоміч» Ресурсний центр для організацій громадянського суспільства з питань недержавного моніторингу надання адміністративних послуг та налагодити його ефективну діяльність по консультативно-дорадчій підтримці ОГС України.
Ідея проекту виникла на основі ініціативи «Таємний клієнт», у рамках якої організовані та спеціальним чином підготовлені групи волонтерів відвідують установи та структурні підрозділи Львівської міської ради з метою отримання послуг, а потім готують відповідні звіти з рекомендаціями щодо покращення якості цих послуг та надають їх керівництву міської ради.
В рамках проекту буде відібрано 15 громадських організацій з усієї України, які пройдуть налагодження взаємодії з місцевими органами влади задля покращення якості адміністративних послуг. Навчання відбуватимуться на основі практик Львова та країн Європи. Для впровадження проектів в своєму місті організації отримають від ПРООН малі гранти. Результатами проекту стане зрозуміла і проста система моніторингу діяльності влади, зокрема в галузі надання послуг.
«Ми переконані, що за три роки спільної роботи ми покажемо приклад реальних змін для мешканців не лише Львова, а й інших 15 міст. Ми переконані, що можна досягнути більших результатів, маючи конструктивний діалог з владою, добиваючись, щоб ідеї таки втілювалися в життя владою, а не провадити пустопорожні дебати», - додала керівник громадського об'єднання «Самопоміч» Наталя Міхнова.