У Львові Гудімов представив роботи українських молодих митців

11:32, 20 липня 2011

19 липня у Львівському палаці мистецтв відкрилася виставка «Генофонд. Пінакотека» («Genofond.Pinakothek»), що представляє відвідувачам новітні напрямки в сучасному мистецтві, роботи українських молодих митців. Цей проект арт-центру Гудімова є міжнародним.

Про це на презентації повідомив галерист, куратор програми «Генофонд» Павло Гудімов.

Він розповів, що у січні 2010 року за ініціативи арт-центру «Я Галерея» стартувала програма «Генофонд». Програма «Генофонд» розгортається у кількох напрямках: художній і кураторський. У 2010 році 6 генофондівців показали власні персональні проекти в стінах арт-центру «Я Галерея», інші 4 – готують їх у 2011 році. «Генофонд» має на меті дослідження молодого, незнаного пласту українського сучасного мистецтва.

«Назва виставки природно прийшла до мене після відвідання трьох Пінакотек у Мюнхені – стара, модерна і найновіша. Неймовірно цікаво спостерігати, як нове покоління художників знаходить опору в класичному європейському мистецтві, українській мистецькій традиції й оперує мовою, зрозумілою в глобальному світі. Емоційність, талант, винахідливість - складові нашої «Пінакотеки». «Пінакотека» – це практично музей», - розповів Павло Гудімов.

У Львові на третьому поверсі Палацу мистецтв розгорнулися роботи молодих митців, які запропонували до огляду нові напрямки у сучасному мистецтві. У Львові роботи представили Олег Грищенко («Притча про душу й тіло», і принцип тотожності: тіло як сірникова коробка, від її наповнення вона змінюється), Юрій Денисенков (роботи про життя і страх перед буттям, підкреслюючи це роботами, зокрема про метро. «Люди спускаються у метро. «Місце де все механічне, повітря подається механікою, спуск і підйоми – механіка, тобто це страх перед штучним життям», - сказав він), Андрій Дудченко (у роботах рефлексує на теми архітектурних руйнацій), Добриня Іванов (запропонував дві інсталяції, що звертають увагу до пам’яті людської та речової), Микита Кравцов (картини, що говорять про тіло-як-механізм), Юрій Кузьменко (герої його робіт – банальні речі у побутовому оточенні, він створює роботи зі старих віконних рам, шматків іржавого заліза, штукатурки тощо), Антон Логов (жанр – нової абстракції, зокрема, в проекті «Адаптація» намагався у своїх роботах «розчинити» відомий квадрат Малевича), Ніна Мурашкіна (наскрізна ідея, що зв’язує всі роботи художника у єдиний наратив – еволюція духу, виражена у фізичному розвитку), Володимир Стецькович Садан (людська композиція в її найінтимнішій справі), Світлана Струк (роботи «наскрізь жіночі»), Руслан Тремба (апелює до тілесності).

Як розповіла ZAXID.NET арт-менеджер «Я Галерея» Марія Ланько, вперше проект презентували у Вільнюсі, далі був Київ (окремі виставки художників), зараз – у Львові, далі у видозміненому варіанті його представлять у Дніпропетровську. За її словами, виставка триватиме до 14 серпня.