Мешканці центральної частини Львова бідкаються на прогнилі дахи. В історичній частині міста більшість покрівель потребують капітального ремонту. Тож із цими скаргами львів'яни приходять до міськради.
Пані Ольга вже п'ятдесят років живе у будинку на вулиці Академіка Колесси, 5. У старій будівлі побілено й чисто, є лише один недолік. Бідкається: мусить на горищі ставити миски. Бо дах ледь чи не дірявий. Балки майже повністю прогнили, а через засмолені латки все одно протікає. Тож доводиться під час дощів підставляти відра та церату. Вже кілька десятків разів зверталася пані Ольга до домоуправителя. Та той лише розводить руками.
«Кажуть, що все перегнило, що треба міняти. Та як дощ тече, треба підставляти миски. Скільки разів я воду з них виливала! Я пильную увесь час. Взимку легше, бо сніг не потече. Хіба вже, не дай Бог, буде багато снігу, а потім як потопиться...», ‒ каже Ольга Петренко.
Наступний будинок із проблемним дахом ‒ на вулиці Шолом Алейхема, 10. Усе своє життя тут прожила пані Христина. Дах ще з 2008 року потребує капітального ремонту. «Тут зробила сусідка своїм коштом», ‒ показує пані Христина на частинку даху.
Мешканці жартома називають покрівлю «зоряним небом». Та за десять років підлатування і обіцянок від ЖЕКу вже не смішно, а страшно.
«Міняли тут трубу, і той верхолаз казав, що просто прогиналася під ногами та дахівка ‒ вона ж має десь біля ста років. Так, вона оцинкована. Але простояла і своє відслужила», ‒ каже Христина Кріль.
Тому пані Христина йде до міськради. Втім, там кажуть: коштів на цей будинок не передбачено. На зиму залатають дірки, а вже з весни обіцяють відремонтувати капітально.
У Галицькій райадміністрації кажуть: будинок на вулиці Шолом Алейхема внесуть у титульний список аж наступного року. Перш за все виконують поточний чи капітальний ремонт там, де мешканці готові долучитися грошима.
«Ремонтуємо лише ті будинки, де люди беруть дольову участь відповідно до програми на спільне фінансування капітальних та поточних ремонтів. Де відповідно до цієї програми 70% ‒ це є кошти з міського бюджету, а 30% ‒ це кошти мешканців від загальної вартості об'єкта», ‒ розповідає заступник голови Галицької райадміністрації Роман Гавчак.
Титульний список капітальних ремонтів у районах формують зазвичай у січні. Далі його можуть коригувати. Але мешканцям варто звертатися до райадміністрації саме на початку року.