У Львові Костел Єзуїтів готують до зими

18:05, 10 вересня 2012

На Костелі Єзуїтів у Львові зараз встановлюють риштування і візьмуться відновлювати верхню частину фасаду. Там знаходиться найбільше скульптур. Більшість, кажуть фахівці, в аварійному стані. Якщо їх не укріпити, навесні вони можуть осипатись.

Риштування на фасаді храму вже завершили монтувати. Висота - сімнадцять-двадцять метрів. Водночас на цьому риштуванні зможуть працювати п’ятеро реставраторів. Про це інформують «Головні новини Львова».

Відкласти роботи на весну наступного року реставратори не можуть. Кажуть, верхня частина фасаду потребує термінового ремонту. Якщо зачекати - навесні скульптури можуть посипатись просто на голови перехожим.

«Негода зняла бляху, пряме попадання вологи, атмосферних опадів, мороз зимою. Що більше зими, то більше пошкоджує і тинькування, і цегляну кладку, і сам камінь», - каже директор реставраційно-будівельної компанії Юрій Карпович.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської міської ради, на укріплення фасаду у міському бюджеті передбачено 200 тис. грн. Решту реставраційних робіт проводитимуть за кошти церкви.

На балконі вже позбирали частини скульптур, які не дочекалися відновлення.

За рік, як храм відкрив свої двері прихожанам, у церкві вдалося зробити чимало. Відреставрували вікна, відновили знайдене дерев’яне тіло Ісуса Христа, встановили нічну підсвітку. І все роблять так, щоб відновлюючи не порушити краси, яку храм отримав за сотні років.

«Не будемо реставрувати скульптури, які чорні, хоча чорні – це порох, який назбирався. Це певні окислення чи грибки. І ми будемо знімати найбільш важливе, але сам порох залишиться. Бо він консервує камінь, ну і надає храму вигляду, видно, що храм датується 17 століттям», - пояснює настоятель храму ап. св. Петра і Павла отець Степан Сус.

За два місяці, сподіваються відновити лише верхню частину лицьового фасаду. І хоча, кажуть фахівці, храм у хорошому стані – наступного року його чекає ще чимало відновлювальних робіт.

«В принципі з гідроізоляцією там нема великих проблем, вода не піднімається. Натомість є такі тріщини, які нас турбують, це такі тріщини з проспекту Свободи, між храмом і колегією, там справді є просідання, яке потрібно з"ясувати від чого», - каже начальник міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Реставрацію фасаду проводять за кошти міста, однак до відновлення храму активно долучаються й прихожани.

Дивіться детальніше о 18.30 у "Нашому репортері" на Новому каналі та о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.