У Львові кримські татари організовують святкування Курбан-байраму

20:43, 24 вересня 2015

Сьогодні мусульмани всього світу святкують перший день одного з найбільших своїх свят – Курбан-байрам. Кримські татари, які живуть у Львові після окупації Криму, вже другий рік поспіль організовують святкування Курбан-байраму і у Львові.

Як інформує Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраїд», Курбан-байрам відзначатимуть у Львові протягом трьох днів. Сьогодні в Ісламському культурному центрі імені Мухаммада Асада відбулась святкова молитва і ритуальне заколювання тварин.

Завтра, 25 вересня, від 16:00 до 21:00 триватиме свято для дітей і вікторина з призами в розважальному центрі «Дитяча планета» на вул. Стрийській, 202. Уже другий рік поспіль захід організують ВАГО «Альраід», громадська ініціатива «Крим SOS» і кримськотатарська громада міста.

У суботу, 26 вересня, маленьких мусульман потішать частуванням і вікториною з призами в Ісламському культурному центрі.

У п’ятницю та суботу з 10:00 до 15:00 у львівському Ісламському культурному центрі імені Мухаммада Асада буде роздача жертовного м’яса.

Як інформує прес-служба міської ради, у Львові після окупації Криму проживає близько 2000 кримських татар. Також тут мешкають представники інших народностей, що сповідують іслам. У червні у Львові відкрили ісламський культурний центр, який є першим на Західній Україні.

Ісламський культурний центр у Львові (фото «Альраід»)

Саме тому у Львові вже другий рік поспіль організовують святкування Курбан-байраму. Цим займаються громадська ініціатива «Крим SOS», ВАГО «Альраід», кримськотатарський культурний центр «Кримський дім у Львові» за підтримки Фонду Hasene та розважального комплексу «Дитяча Планета у Львові».

Курбан-байрам – одне з найбільших релігійних свят мусульман. Свято знаменує день закінчення Хаджу – паломництва вірян до Мекки. У цей день мусульмани приносять в жертву тварин (курбан) у пам’ять про те, як за Кораном пророк Ібрагім хотів принести в жертву Аллаху свого сина Ісмаїла. Жертовне м'ясо роздається бідним, хворим, людям похилого віку, родичам та друзям.