26 вересня о 16.00 у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького у межах виставки «Іван Руткович. Жовківський іконостас 1697-1699 рр. (до 310-ї річниці від часу створення)» відбудеться спільний проект Національного музею та Мистецького центру «Майстерня пісні» – «Ікони. Люди». Про це ZAXID.NET повідомили організатори виставки.
«Ікони. Люди» поєднає у собі дві складові – барокові духовні співи – канти та псалми у виконанні лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка Наталки Половинки та відомого композитора і бандуриста Юліана Китастого (США) та шедевр образотворчої мистецької культури України кінця XVII століття – Жовківський іконостас Івана Рутковича. Проект є нагодою почути єдиний спільний концерт Наталки Половинки та Юліана Китастого у Львові у близькій для репертуару виконавців атмосфері барокового іконостаса Івана Рутковича.
Іван Руткович - один із найяскравіших представників епохи бароко в Західній Україні, а найзнаковішим його твором є іконостас церкви Різдва Христового м. Жовкви (Львівська обл.), відомий як Жовківський іконостас. Іконостас церкви Різдва Христового (1697–1699 рр.) авторства І. Рутковича – найвизначніша монументальна пам’ятка роботи майстра, у якій відобразилися чи не всі новації, які було впроваджено до українських іконостасів у XVII ст.
Наталка Половинка - співачка, актриса, педагог, художній керівник Майстерні пісні.
Представник традиційного співу у всіх його жанрах: давні духовні напіви України, традиційна українська пісня, канти, псальми, український класичний романс – виконавиця сучасної академічної музики та сучасної імпровізаційної музики.
Автор численних музичних та театральних проектів, таких як «Вони йдуть», «Homo Ludens», «Колодязь», «Ірмос», «Собор», «Квітка- невіста», «Вість літа», «По Рождеству», «Весілля». Лауреат міжнародних музичних та театральних фестивалів, Лауреат Національної премії ім.Т.Шевченка.
Юліян Китастий — композитор, співак, диригент, кобзар, бандурист, сопілкар, народився у Детройті, США. Вивчав гру на бандурі від батька — Петра Китастого. З 1980 мистецький керівник Нью-Йорської школи гри на бандурі, ансамблів Гомін Степів, New York Bandura Ensemble, та авангардного ансамблю Experimental Bandura Trio. Співпрацює з Мар'яною Садовською, Алексіс Кохан, Ву Ман, Майклом Альпертом. Серед його учнів - Юрій Фединський, Михайло Андрець і Роман Туровський.