У Львові лише 1-2 з 500 поліграфічних підприємства якісно друкують книги

17:30, 22 листопада 2010

На сьогодні у Львові діє близько 500 поліграфічних підприємств, але лише на одному чи двох можна надрукувати якісну книгу, - зазначили на прес-конференції 22 листопада ректор Української академії друкарства Богдан Дурняк та проректор УАД з навчально-педагогічної роботи Ярослав Угрин.

За словами Богдана Дурняка, Львів виділяється серед решти міст України в плані розвитку видавничо-поліграфічної справи, оскільки тут цю галузь обслуговує близько 500 підприємств, більшість з яких належать до приватної форми власності. За цим показником Львів поступається лише Києву, - зазначив ректор УАД.

Доповнюючи цю інформацію, проректор Академії з навчально-педагогічної роботи Ярослав Угрин повідомив, що більшість цих підприємств не хоче братися за складну брошувально-палітурну роботу, а займається етикетками, рекламною продукцією, плакатами, тощо. «У Львові високоякісну книгу можна надрукувати на 1-2 підприємствах, не більше. Всі інші, як правило, займаються так званою «невидавничою» продукцією», - наголосив він.

Водночас Ярослав Угрин зазначив, що на Заході останнім часом не зменшуються, а постійно зростають наклади книг; в Україні ж тим часом наклади книг є на порядок меншими. «В цьому плані, для того, щоб досягнути якогось цивілізованого рівня, потрібно вдесятеро збільшити обсяги фінансування галузі, в першу чергу – книгодрукування», - наголосив він.

«Потреба в інвестиціях для книжкової, журнальної і газетної продукції в Україні в цілому існує. Західні інвестори звертаються в тому числі і до нас (Української академії друкарства – ред.) з тим, щоб вкладати гроші в створення поліграфічних підприємств з книжкового, журнального і газетного виробництва. Але для цього потрібен привабливий інвестиційний клімат в державі», - додав Угрин.

Проректор УАД з навчально-педагогічної роботи також висловив переконання, що якщо в державі не буде розвиватися виробничо-поліграфічна галузь в цілому, то заклики до абітурієнтів, аби вони вступали не на економічні спеціальності, а на інженерно-механічні, не допоможуть. На сьогодні, за його словами, в Українській академії друкарства під час конкурсу на інженерно-механічні спеціальності на одне місце кандидують 1,5-2 людини, і це є відображенням ситуації в державі.

Як інформував ZAXID.NET , сьогодні, 22 листопада, відбулася прес-конференція з нагоди 80-річчя Української академії друкарства, в ході якої керівництво «вишу» повідомило, зокрема, про те, що з наступного року Академія почне видавати дипломи європейського зразка.