У Львові логотип «Опори» незаконно використали на агітках, – заява

11:34, 23 вересня 2012

22 вересня представники виборчого штабу кандидата по 117 ВО (місто Львів) Тараса Стецьківа повідомили спостерігачів Громадянської мережі «Опора» про виявлення друкованих матеріалів без вихідних даних з логотипом Громадянської мережі «Опора» та зі згадуваннями прізвища кандидата та політичної партії. Матеріали були розклеєні на вулиці Мельника, що знаходиться на території 117 виборчого округу.

Спостерігачі викликали на місце події правоохоронні органи. Після прибуття міліції та слідчо-оперативної групи представники організації подали до Франківського районного відділення міста Львова заяву про перешкоджання офіційним спостерігачам Громадянської мережі «Опора» у здійсненні спостереження, оскільки розповсюдження подібних матеріалів з логотипом організації може призвести до припинення ЦВК повноважень представників «Опори» як офіційних спостерігачів.

Окрім цього, на думку юристів організації, розповсюдження подібних матеріалів підпадає під адміністративне правопорушення, передбачене ст. 164-3 КУпАП, оскільки має місце самовільне використання назви та імітування офіційного логотипу організації.

Черговий райвідділу прийняв відповідну заяву та зареєстрував її за вхідним номером 234. Працівники слідчо-оперативної групи зняли місце події, взяли зразки матеріалу та опитали мешканців навколишніх будинків.

У свою чергу, Громадянська мережа «Опора» засуджує подібні спроби втручання у процес спостереження за виборами народних депутатів України 2012 року. Поміж розповсюдження агітаційних матеріалів без вихідних відомостей, самовільне використання логотипу організації, що займається незалежним моніторингом виборчого процесу, є неприпустимим. Організації закликає усіх суб’єктів процесу утриматись від подібних кроків. Представники «Опори» у Львівській області пильно слідкуватимуть за подальшим розвитком подій та ходом слідства.

"У свою чергу, звертаємось до представників штабів кандидатів та політичних партій: у разі виявлення подібної друкованої продукції чи друкованої продукції без вихідних відомостей - в жодному випадку не зривайте її. Таким чином ви знищуєте важливі речові докази. В таких випадках слід обов’язково звернутися до представників правоохоронних органів та повідомити офіційних спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА чи спостерігачів від інших організацій", - зазначено в повідомленні "Опори".

Нагадаємо, вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.

30 липня в Україні стартувала передвиборча кампанія виборів Верховної Ради.

Додамо, що ЦВК зареєструвала 87 політичних партій для участі у виборах (кандидатів 2 643). Окрім цього, ЦВК зареєструвала 2 641 особу-кандидата в депутати Верховної Ради по мажоритарних округах.