У Львові люди з вадами зору просять озвучити банкомати

19:55, 15 жовтня 2012

В Україні практично немає банкоматів зі шрифтом Брайля та звуковими програмами. Нагадати про це та вкотре привернути увагу до людей з особливими потребами громадські активісти взялись у Міжнародний день білої тростини.

Банківська система України нині недоступна для людей у візках, нечуючих та незрячих. Майже усі незрячі отримують пенсії та заробітну платню через банкомат. Те, що для повносправних вважається звичним - то для людини з вадами зору, недосяжним. Про це інформують «Головні новини Львова».

«Шрифт Брайля може допомогти лише розпізнати клавіатуру чи це одиниця чи п’ятірка і так далі, але щоб зняти гроші,треба щоб меню банкомата було обов’язково озвучене», – розповіла Оксана Потимко.

Волонтери, які вже на пам’ять знають розташування усіх елементів банкомату, зголосились взяти участь в експерименті. Вони із закритими очима намагались отримати в банкоматі гроші. П’ять хвилин наполегливих намагань були марними. Єдине, на що спромоглись – вставити банківську карточку

Тож без сторонньої допомоги зняти гроші через банкомат незрячий не може. Одні на свій страх та ризик звертаються по допомогу до невідомих людей, інші без родичів або друзів і кроку не вступлять.

У високорозвинутих країнах для неповносправних з вадами зору вже давно є спеціальні банкомати: з шрифтом Брайля та голосовими підказками на кількох мовах, які можна прослухати через навушники, вмонтовані у пристрої.

Людям з вадами слуху теж важко спілкуватися з працівниками банку. Банкіри дивляться на глухих, як на інопланетян

Перший банкомат зі звуковим модулем з’явився ще 15 років тому у Канаді. Нині мережа спеціальних банкоматів є у всіх європейських країнах. В Україні перший такий екземпляр встановили цьогоріч лише у Керчі.

Дивіться детальніше о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.