ЛКП «Львівтеплоенерго» за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку реалізовує проект встановлення індивідуальних теплових пунктів. У Сихівському районі міста заплановано монтаж 409 ІТП.
ЛМКП «Львівтеплоенерго» провело тендерні процедури. Наразі вже визначили підрядну організацію – AXIS INDUSTRIES (Литва). З нею підписали договір на проектування та монтаж ІТП.
Монтаж першого індивідуального теплового пункту вже завершують в підвальних приміщеннях 18-го будинку на вулиці Хоткевича. Тепловики пояснюють, вже цього опалювального сезону мешканці зможуть самі грамотно регулювати температуру подачі тепла до будинку. Відтак – економити.
«Мешканці коли їм буде холодно чи гаряче самі можуть розпочинати і самі можуть закінчувати опалювальний сезон. Можуть по кілька разів це робити. Крім того, в наших ІТП передбачене погоднє регулювання», – каже заступник директора ЛМКП «Львівтеплоенерго» Андрій Шумельда.
Жителі Сихівського району кажуть, майже кожного сезону стикаються з перегрівами помешкань. Поки батареї працюють на повну – гроші випаровуються через відкриті кватирки.
«Вікна відкриваються, бо немає чим дихати. І діти не мають чим дихати, і дорослим важко дихати», – нарікає львів'янка пані Валентина.
Загалом у Сихівському районі запланували встановити 409 індивідуальних теплових пунктів. Цього року підрядники пообіцяли місту змонтувати третину. Всі комплектуючі приходять з Євросоюзу у спеціальних контейнерах. Модулі зварюють між собою для зручності монтажу. Підрядною організацією вже здійснено поставку обладнання на встановлення 50 індивідуальних теплових пунктів.
«Практично на кожному крані написано виробник «Данфос». В основному це Німеччина. Єдине, що тут українське – це є наша робота», – каже керівник компанії «Екопавер» Віктор Пілат.
Загальна вартість проекту енергозбереження – 30 млн євро. З них 10 млн – грант Східноєвропейського партнерства і 20 млн – кредит ЄБРР. Крім житлових будинків, ІТП вмонтують також у школах та садочках. У міській раді сподіваються, що таким чином вдасться суттєво зекономити.
«Ми плануємо досягнути позначки 30-40% енергоресурсів на забезпечення комфортних умов. Звичайно, що в комплексі з термомодернізацією будинків, яка тут теж реалізовується», – сказав у коментарі журналістам в.о. директора департаменту ЖКГ та інфраструктури Олександр Одинець.
Сихівський та Шевченківський райони міста є пілотними у цьому проекті. Вже до кінця наступного року планують ввести в експлуатацію загалом 244 індивідуальних теплових пункти. Проектом також передбачена модернізація теплових мереж та переобладнання ТЦ «Південна». Йдеться про перехід на альтернативні види палива із застосуванням відходів з деревообробки, тобто щепи.