У Львові мешканців відомчих гуртожитків закликають змінити власника

13:30, 21 листопада 2011

У Львові мешканці 283 відомчих будинків не мають прав на власне житло. Відтак їх закликають ініціювати передачу житла у власність міста і таким чином мати змогу отримувати належні комунальні послуги.

Як повідомили у прес-службі  об’єднання «Самопоміч», два гуртожитки на вулиці Низинній, де впродовж 5 років тривали суди, нарешті передали в комунальну власність міста. Також ще 4 будинки  проходять процес передачі у власність міста.  Шанс отримати свої квартири у власність є й у решти проблемних будинків. Необхідну допомогу у цьому їм нададуть юристи «Самопомочі».

«Люди, що живуть у відомчих будинках, мають серйозні проблеми. Умови їхнього проживання - нестерпні. Власники відомчих будинків (підприємства) не хочуть передавати їх у комунальну власність, оскільки мають з мешканців надприбутки. Буває таке, що в маленькій кімнатці на 10 м кв. проживає одна людина і платить за світло власнику 150 гривень в місяць», - йдеться в повідомленні. Також неодноразово трапляється й підселення чужих людей, коли до мешканців гуртожитків приходять  й кажуть, що мають право на проживання, згідно з виписаним профкомом рішенням. Натомість мешканців, що живуть в гуртожитках тривалий час, не хочуть прописувати, кажуть активісти. «Одна породілля впродовж тривалого часу не могла отримати державну допомогу на дитину, оскільки не мала прописки, хоча проживала в гуртожитку все своє життя», - повідомляє прес-служба «Самопомочі». – Ми проходимо з людьми всі суди – місцеві, апеляційні, господарські. Навіть у прокуратурі відстоюємо права мешканців.  Приїжджаємо до людей і наголошуємо їм, що для того, щоб справа рухалась, потрібно активізуватись і робити все самим».

«Ті, хто прожили в гуртожитку більше 5 років, мають право приватизувати своє помешкання. Ми допомагаємо мешканцям на шляху до своїх прав», - зазначила керуюча справами об’єднання «Самопоміч» Любов Давидович.

Також в офісі «Самопомочі» на вул. Карбишева, 8 існує карта проблемних будинків, куди юристи організації здійснюють виїзди, допомагають писати мешканцям колективні заяви та крок за кроком вирішити питання. 

Усі мешканці відомчих будинків, що потребують допомоги та підтримки для передачі їхнього житла у комунальну власність, можуть звертатись на гарячу лінію об’єднання «Самопоміч»  - 297-1000.