У Львівському музеї етнографії відбулась творча зустріч видатного українського письменника Романа Іваничука з його прихильниками. Актовий зал музею був заповнений. Поспілкуватись з автором прийшли як добрі знавці його творчості, так і люди, які взагалі творів Іваничука не читали, але визнали, що письменник є цікавим для них. Серед аудиторії було чимало студентської молоді.
«Що мені дуже подобається у панові Романі - це його молодість. Попри свій більш, ніж поважний вік, він душею, мабуть, молодший від багатьох моїх ровесників. Ось я придбав його книжку "Мандрівки до Аберфайлю", хотів би ознайомитись з цією книжкою і взяти автограф в пана Романа», - розповів студент львівського університету Любомир, який прийшов на зустріч.
Молода аудиторія взагалі була на диво активною і саме від молодих людей пролунало чимало цікавих і особливо сміливих запитань. Зокрема, один із читачів поцікавився, чи не замислювався Роман Іваничук про те, що міг би написати ще краще, аніж його попередня творчість.
«Я кожний раз хотів би написати краще, не знаю, чи це мені вдавалося. Кажуть люди, що іноді вдавалося. Я маю багато листів від читачів, де тішаться тим, що я зробив. Значить, їм подобається. Ну, а може комусь не подобається, то таке собі. Я не чекаю натхнення, я працюю кожного дня і боюся одного: що колись прийде час, що мені не захочеться працювати. Бо я найбільше в житті люблю працю», - відповів митець.
За словами письменника, найважче свого часу йому дався роман про останні роки життя Івана Франка «Шрами на скалі». Образ Каменяра, його діалоги з іншими персонажами, змусили автора не раз роздумувати над текстом: «Я даю Щуратові - мені легко зі Щуратом. Даю Франкові, він відповідає - і чую, що Франко так не відповідав. Я спасував перед ним. Франко завеликий для мене, просто завеликий».
На творчій зустрічі із метром сучасної літератури можна було також придбати його книжки. Відвідувачі залюбки робили це і одразу ж підписували книги в автора.
Такі зустрічі, зазначив Іваничук, завжди наближають його до читача і дають матеріал для наступної творчості.