У Львові молодь навчають 600 методам боротьби з владою заради моралі

16:38, 11 січня 2011

У Львові в межах першої в Україні зимової молодіжної школи європейських християнських політиків, що триває з 8 по 14 січня, українську молодь вчитимуть 600 методам ненасильницького спротиву державним органам, способам поширення важливої інформації через ЗМІ, а також важливості інтеграції моральності у суспільство і політику.

Як зазначив під час прес-конференції 11 січня голова Християнсько-Демократичного Союзу Молоді, що є одним із організаторів школи Олександр Куриленко, перед українським суспільством гостро стоїть проблема аморальності політики і політиків. Однією з основних причин цієї аморальності він назвав інфантильність та апатичність сучасної молоді, адже, на його переконання, політика і бізнес є настільки аморальними, наскільки їм це дозволяє суспільство.

«Завдання школи і моєї організації – реанімувати молодь. Так, ми мали «Помаранчеву революцію», але проблема в тому, що ми забули, що такі «Помаранчеві революції» мають бути перманентними. Не можна зупинятись – так має бути завжди», - зазначив О. Куриленко.

«Ми пояснили людям і дали приблизне уявлення про 600 методів ненасильницького законного спротиву органам влади. Важливими є і засоби масової інформації – як не як, кожен політик боїться засобів масової інформації. Ми також навчаємо молодих людей поширювати інформацію через важливі ЗМІ», - додав він.

У свою чергу ще один співорганізатор школи, президент Європейської Християнської Політичної Молодіжної Мережі Разван Бурлеану вказав на те, що в Україні існують проблеми з судовою гілкою влади, розділенням бізнесу і політики, а також відсутні справді незалежні політики. Окрім того, Бурлеану наголосив на необхідності встановлення більш прозорої системи фінансування політичних партій.

Відтак, завданням школи, за його словами, є пошук шляхів, якими українська молодь зможе вплинути на політичне середовище і зробити його більш моральним. Бурлеану висловив переконання, що в Україні мають діяти європейські християнські цінності.

Як повідомив на прес-конференції Олександр Куриленко, в роботі школи беруть участь християнські демократи з Голландії, Румунії, Грузії, Македонії, Білорусі, Литви та інших країн – що, за його словами, сприятиме якісному обміну досвідом щодо впливу на уряди. Планується, що в закритті школи візьмуть участь народні депутати Микола Томенко та Володимир Стретович.

Школа працюватиме до 14 січня у львівському готелі «Супутник», що на вул. Кн. Ольги.