У Львові можуть спростити видачу дозволів на розміщення МАФів, - Мар’яна Балаш

17:43, 27 червня 2007

"Зараз проект положення "Про затвердження Правил розміщення Малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові та порядку надання дозволів на відкриття об'єктів торгівлі, ресторанного господарства і сфери послуг" розглядається у депутатських комісіях ЛМР, щоб 5 липня його винести на затвердження", - прокоментувала ZAXID.NET в.о. начальника управління економіки Львівської міської ради Мар’яна Балаш.

За її словами, у розробці цього положення активну участь брала ініціативна група підприємців, зокрема представники об’єднання "Місто Лева". "Їх пропозиції були максимально враховані у проекті положення", - зазначила в.о. начальника управління. За словами М. Балаш, найпринциповішим для підприємців було передбачити процедуру оренди землі для розміщення МАФів. "Це враховано", - уточнила чиновник.

Також М. Балаш поінформувала, що юрист об’єднання підприємців "Місто Лева" брав участь у роботі постійної комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища над проектом положення, внаслідок чого депутатська комісія внесла пропозицію щодо процедури відведення земельної ділянки під МАФи. "Пропозиція зводиться до того, що треба керуватися ст. 124 Земельного Кодексу. З чого випливає, що не потрібно проходити окремої депутатської сесії для відведення земельної ділянки. Рішення про надання дозволу на розміщення МАФів має регламентуватися ухвалою однієї сесії", - наголосила М.Балаш.

Довiдка ZAXID.NET
Директор департаменту ЛМР Олег Синютка 11 червня цього року заявив: "За місяць після прийняття "Правил розміщення МАФів та літніх майданчиків для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові", усі підприємці, які працюють і працювали у місті легально, зможуть виробити дозволи на торгівлю в МАФах у Львові". Він говорив, що "це будуть підприємці, які мають дозволи, що діють до 2008-2010 років; підприємці, яким продовжено дію дозволів до 31.10.2007 та 210 підприємців, дозвільні документи, яких довго лежали у міській раді і не розглядалися". Серед них - ті, "хто не зміг продовжити дозвільні документи або укласти договори оренди, через початок дії відповідного мораторію; мав договори елементів благоустрою або договори оренди прибудинкових територій у Франківському районі", - пояснював О.Синютка. Також він акцентував на тому, що ці підприємці зможуть легалізуватися, якщо "компенсують втрати міського бюджету з плати за оренду землі, за той час коли вони вели підприємницьку діяльність, і її не сплачували". Начальник департаменту економічної політики ЛМР повідомив, що до 1 жовтня ці підприємці повинні будуть привести зовнішній вигляд МАФів у відповідність до паспортів, які видавали управління архітектури і райадміністрації. "Якщо хтось цього не зробить, то кіоск буде підлягати демонтажу", - зазначив він. "Я вважаю, що на 1 жовтня ми матимемо виключний перелік підприємців, які мають дозволи на ведення підприємницької діяльності в МАФах, виключний перелік МАФів із відповідним зовнішнім виглядом і типові зразки, і на основі цього будемо виносити на затвердження Схему їх розміщення у місті", - резюмував О.Синютка.