У Львові можуть з’явитися компанії-управителі житловою нерухомістю, - експерт

15:25, 20 грудня 2010

Проект Житлового Кодексу, що пройшов перше читання у Верховній Раді, містить великий розділ, присвячений професійним управителям. У ньому зазначено, що управління є окремою житлово-комунальною послугою. Ця послуга має бути запроваджена для усіх. Будинки, в яких створенні об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, перебувають у кращій ситуації. «ОСББ дозволяє обирати управителя, а в будинках, де вони не створені, управителі можуть стати прототипом ЖЕКу, будуть змушені підкорятися тому управителю, що працює на їхній території», - зазначила 20 грудня під час прес-конференції начальник відділу супроводу ОСББ Львівської міської ради Галина Когут.

Г.Когут прокоментувала ZAXID.NET , що у Львові зареєстровано два приватні підприємства управителів житловою нерухомістю, які були створені для обслуговування потреб двох ОСББ, що об’єднують 15 і 7 багатоквартирних будинків відповідно.

«Управління – це бізнес. Ним не буде бажаючих займатися, якщо не буде можливості отримувати заробіток. Має бути певна кількість об’єднань, які потребуватимуть послуг управителя. Я думаю, Львів наближається до цієї межі, коли такий бізнес почне заходити», - зазначила начальник відділу супроводу ОСББ ЛМР.

Проте, за її словами, далеко не всі ОСББ готові до того, що за послуги управителя треба буде платити. «У багатьох ОСББ, з представниками яких я спілкувалася, розуміють, що найняти управителя є дорожче, ніж лише платити зарплату голові ОСББ зі свого будинку. частина голів ОСББ не хочуть залишитися без роботи, а частина ОСББ починають рахувати, що окрім оплати комунальних послуг, які надаються в будинку, треба ще платити управителю», - зазначила Г.Когут.