У Львові музей, що не працював понад 20 років, відкриють для відвідувачів

14:37, 5 листопада 2012

Державний природознавчий музей Національної академії наук України у Львові став переможцем проекту «Динамічний музей» та отримав грант 10 млн грн, і вже до кінця цього року музей, який був зачинений ще з 1985 року, мав би відкрити частину експозиції.

Про це повідомив сьогодні, 5 листопада, мер Львова Андрій Садовий.

«Наше велике завдання, яке ми поставили перед собою, щоб до кінця цього року ми відкрили двері музею хоча б з певною експозицією. Враховуючи, що музей більше 20 років не приймає відвідувачів, цілі покоління дітей цього музею не бачили. Велика подяка директору, що працівники активно попрацювали. Музей якісно зумів подати свою пропозицію на грант, а Фонд Ріната Ахметова підтримав цей проект. Це унікальна можливість – музей отримає 10 млн грн за 3 роки. Ці експозиції будуть готувати, враховуючи новітні тенденції», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Експонатів, які тут представлені, мабуть, більше в Україні ніде нема», - додав Андрій Садовий.

Нагадаємо, до шорт-листа проекту «Динамічний музей» увійшли 5 із 25 музеїв, які подали свої заявки: Державний природознавчий музей Національної академії наук України у Львові із проектом «Природознавчий музей: від теорії еволюції життя до практики Живого музею», Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д. Яворницького, який представив проект «Музей для всіх: інтерактивний культурологічний соціально орієнтований проект для широкої аудиторії», Донецький обласний краєзнавчий музей (проект «Дитячий музейний центр для дітей з різними фізичними та соціальними можливостями»), Музей книги і друкарства у Києві з проектом «Минуле і сучасність у просторі Музею книги і друкарства України» та Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» (Київ), який підготував проект «Актуальний Музей: стратегія динамічного розвитку».

«Природничий музей Львова отримав дуже високу довіру від експертного середовища. Перед музеєм нині стоїть великий виклик – він повинен стати музеєм дуже важливим і цікавим для своєї громади, а також прикладом для інших музеїв в Україні, застосувати нові і нетипові для себе досі підходи і візії. Це дуже багато роботи, але музей дуже амбітний і пропозицію розробив цікаву. Музей повинен стати інституцією передачі знання», - розповіла Олеся Островська-Люта, керівник проектів за напрямом «Культура» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

Упродовж трьох років Львівський природничий музей співпрацюватиме зі спеціально призначеним експертом, завданням якого стане постійне консультування і надання фахової підтримки (професійні контакти, досвід тощо) команді музею.

Зараз музей ставить собі за мету трансформуватися у соціальний центр і зворотнім зв’язком. Отримані кошти використають на побудову нової експозиції із застосуванням сучасних технологій, створення центру відвідувача та гостьової інфраструктури з особливою увагою до людей з обмеженими можливостями, здійснення освітніх подорожей, проведення семінарів та консультацій із провідними фахівцями з нових напрямків музейної роботи та багато іншого.

Довідка

Львівський природознавчий музей був відкритий для відвідувачів з 1870 року. Фонди Музею – 400 тис. експонатів основного фонду та 200 тис. експонатів науково-допоміжного фонду. Близько 20 років тому музей був закритий для відвідувачів, внаслідок аварійного стану приміщення, і НАН України розпочала генеральну реконструкцію будівлі. Музей продовжує функціонувати як наукова установа, у якій працює 21 кандидат і 6 докторів наук.

Зараз Львівський природознавчий музей перебуває на завершальному етапі ремонтних робіт (сигналізація, оздоблювальні роботи). На ці роботи у державному бюджеті передбачено 160 тис. грн.