У Львові музика Баха зазвучить у старій столярні

Collegium Musicium та театр імені Лесі Українки проведуть концерт у незвичній локації

12:27, 13 грудня 2016

Зазвичий музика Баха звучить у концертних залах, на найвідоміших сценах світу та в костелах. Проте 17 й 18 грудня у театрі ім. Лесі Українки відбудеться нестандартний концерт, який проходитиме не в «класичній» залі, а в старій столярні. Звучатимуть там сонати й партити Баха у виконанні скрипаля Ореста Смовжа.

Музична аґенція Collegium Musicium спільно з театром імені Лесі Українки вирішила здивувати прихильників класичної музики локацією.

Вже 17 грудня львів’яни й гості міста матимуть нагоду відвідати нестандартний концерт, місцем якому послужить стара закинута столярня театру ім. Лесі Українки.

Це - робочий цех. Колись тут стояли станки, працівники декорації для вистав. З дев’яностих столярня пустує.

Collegium Musicium та театр обіцяють, що у столярні буде цілком комфортно: мінімум світла, але тепло й зручно.

Арт-менеджер Collegium Musicium та один із організаторів концерту Тарас Демко вважає, що класична музика варта поширення. Твори Бетховена, Моцарта чи Баха рідко коли перетинаються із сучасною музикою. «Час від часу людей відлякує пафос концертних залів або подача самих творів. Ми стараємося привабити нестандартною атмосферою, оригінальними локаціями», - розповідає Тарас Демко.

Диригент оркестру Іван Остапович додає, що концерт є нестандартним із ще однієї причини - зазвичай твори Баха лунають у розкішних залах, оздоблених золотом. «Але музиці Баха личать не тільки собори. У столярні його твори звучатимуть не менш красиво», - додає Іван Остапович.

Скрипаль Орест Смовж народився у Львові, здобув тут музичну освіту, згодом навчався у Сингапурі. Зараз виступає на відомих сценах світу.

У планах Collegium Musicium - ще не одне «класичне», але нестандартне водночас дійство. Сподіваються залучити до концертів якомога більше людей, бо й справді переконані: класична музика варта того, щоб її послухати.

Collegium Musicium - це мистецька організація й медійна спільнота, яка має на меті популяризацію музичного й поетичного мистецтва, а також подолання розриву між виконавцем і слухачем. За своє існування Collegium Musicium провела не один оригінальний проект, пов’язаний із класикою.