2 червня о 10.00 у Львівській музичній академії ім. М.Лисенка відбудеться майстер-клас музиканта світової величини Уінтона Марсаліса, який прибуде до Львова як один з хед-лайнерів на Міжнародний джазовий фестиваль Alfa Jazz Fest.
Як повідомила ZAXID.NET PR-менеджер фестивалю Юліана Гумецька, знаменитий трубач погодився провести відкриту зустріч та дати майстер-клас для українських музикантів, що є продовженням його просвітницької діяльності по всьому світу. Візит Марсаліса в Україну на джазовий фестиваль – це знакова подія не лише для джазової спільноти, але й для класичних музикантів, адже іменитий американський трубач та композитор, володар 9-ти «Греммі» визнаний у світі одним з найкращих виконавців на трубі як серед джазових, так і класичних. Музикант з гастролями та майстер-класами відвідав більше 30 країн світу, з метою привернути увагу громадськості, особливо молоді, багато виступає на телебаченні та радіо, дає численні концерти, спілкується з молодими талановитими виконавцями.
«Приїзд Уінтона Марсаліса до Львова – це унікальна подія для меломанів та шанувальників його творчості, а особливо для українських музикантів, яким випаде нагода поспілкуватись особисто з живою джазовою легендою на професійні музичні теми, показати свій талант і власну творчість, отримати безцінні поради від маестро» - коментує творчий куратор Alfa Jazz Fest Олексій Коган.
Нагадаємо, що в рамках фестивалю відбудеться виступ Уінтона Марсаліса разом із відомим російським саксофоністом Ігорем Бутманом у складі Wynton Marsalis&Igor Butman Quartet 3 червня на головній сцені Фестивалю в Парку Культури ім.Б.Хмельницького.
Уінтон Марсаліс – американський трубач та композитор, художній керівник Джазового Лінкольн-центру. Народився 18 жовтня 1961 р. в Новому Орлеані. Грі на трубі почав вчитися з 6-ти років, вивчаючи як класичне, так і джазове виконання. В 14 років виконав в супроводі Новоореланського філармонійного оркестру Концерт для труби з оркестром Гайдна, а в 1980 р., вже будучи студентом Джульярдської школи музики, став музикантом ансамблю Арта Блейкі «Jazz Messengers». В 1981 р. Марсаліс виступає з Хербі Хенкоком, Роном Картером та Тоні Уільямсом і записує свій перший альбом в якості бенд-лідера. Через рік він залишає «Jazz Messengers» і збирає власний квінтет, а в1983 р. – знову співпрацює з Хенкоком, граючи в ансамблі «V.S.O.P.». В тому ж році Марсалісу присуджують премію «Греммі», а на наступний рік – ще дві: вперше в історії одночасно за класичне та джазове виконання. В подальшому він був шість разів отримує цю нагороду (всього 9 «золотих грамофонів»).
З середини 1980-х років Марсаліс, не перериваючи кар’єри джазового музиканта, активно пише музику. Серед його творів - Soul Gestures in Southern Blues», різноманітні камерні твори, музика до кінофільмів і балетам, ораторія «Кров на полях», за яку отримав Пулітцерівську премію. В 1994 р. Марсаліс розпускає свій останній джазовий септет, з яким співпрацював з 1988 року, для того щоб приділити більше уваги музично-просвітницькій діяльності. Аби привернути увагу громадськості до музики він багато виступає на телебаченні та радіо, дає численні концерти та майстер-класи по цілому світу. З 1992 р. Уінтон Марсаліс керує джазовим відділом Лінкольн-центру - Jazz at Lincoln Center. З гастролями та просвітницькими програмами бував вже більше як 3- країнах світу. Його записи розійшлись тиражем більше 5 міліонів екземплярів.