Станом на сьогодні показник захворюваності на ГРВІ у Львові становить 42,1, при тому, що епідеміологічний поріг—65,2. Фахівці стверджують: рівня епідемії немає, але профілактичні заходи вже варто впроваджувати.
Як повідомив під час прес-конференції начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб, у порівнянні з минулим роком захворюваність у місті на гострі респіраторні вірусні інфекції вища, ніж торік у відповідний період.
«Ця кількість ще не є критичною, але динаміка росту спонукає нас до активного інформування мешканців, що треба робити, щоб ця кількість не збільшувалась. І не панікуйте, бо ситуація не критична, але кожен має бути насторожений», - запевняє Володимир Зуб.
За його словами, щотижня спостерігається приріст захворювання. До прикладу, з 550-ти хворих за минулий тиждень 250 — становлять діти з організованих колективів від 1-го до 9-ти років. Це - діти з садочків та початкових шкіл.
«Питання профілактики — це наша основна мета, - додав Володимир Зуб. — Не проявляйте героїзм, сидіть вдома і дітей не наражайте, бо в дитячому колективі інфекція поширюється швидше».
Спеціаліст радить слідкувати за гігієною, часто провітрювати приміщення і, основне, дотримуватись кашльового етикету. «Неправильно кашляти, прикриваючи рота, треба кашляти в лікоть або в хустинку. Наші люди цього не знають», - стверджує Володимир Зуб.
За його словами, щоб попередити захворювання, треба правильно харчуватися, їсти більше вітамінів. «Не зловживайте розрекламованими лікарськими засобами, вони не дають очікуваного ефекту, уважно читайте інструкції про побічні ефекти», - зазначила сімейний лікар 2-ї міської поліклініки Людмила Мацко.